Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Sukcesy tancerzy "Powiśla" w Wieliszewie

Archiwum wiadomości

15.04.2013

Sukcesy tancerzy "Powiśla" w Wieliszewie

Sukcesy tancerzy "Powiśla" w Wieliszewie
W dniach 11-14 kwietnia Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" przebywał w Wieliszewie. Pobyt rozpoczął się od uczestnictwa w XIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "Mazur 2013". Wystartowało w nim 14 par "Powiślaków" małych, średnich i dużych. I aż 12 par dotarło do półfinałów!

Rundy eliminacyjne, ćwierćfinałowe i półfinały odbywały się popołudniu 11 kwietnia. Dnia następnego odbywały się finały, do których zakwalifikowało się 6 par z "Powiśla" (dwie w kategorii I, dwie w kategorii II B, jedna w kategorii III B, jedna w kategorii IV B).

W kategorii I Krzyś Jakubczyk i Asia Sadurska zajęli IV miejsce, a należy zaznaczyć, że był to dla tej pary pierwszy w życiu finał! Tuż za nimi, na V miejscu, uplasowała się kolejna para "Powiśla": Krzyś Urbanek i Ola Kopeć.

W kategorii II B zwyciężyła para Kacper Lis i Ola Podraska, a godne uwagi jest to, że był to dopiero ich drugi wspólny turniej taneczny. Na "pudle" w kategorii II B znalazła się jeszcze jedna para reprezentantów Puław, jako że II miejsce zajęli Kacper Cholewa i Zuzia Grabek. To była już trzecie wizyta na podium tej pary, a to oznacza, że w Wieliszewie zakończyła się przygoda taneczna tego duetu z kategorią II B, bo uzyskali awans do mistrzowskiej klasy tanecznej A.

Rafał Sołtan i Weronika Ziółek występując dopiero drugi raz wspólnie na turnieju ogólnopolskim zajęli VI miejsce w kategorii III B. Natomiast Jakub Barszcz i Marta Cilińskia wytańczyli V miejsce w kategorii IV B. I także w przypadku tej pary był to dopiero ich drugi wspólny turniej.

12 kwietnia rozpoczęła się rywalizacja w XIII Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich. "Powiśle" wystawiło mocną reprezentację w postaci par tanecznych: Kacper Cholewa i Zuzia Grabek w nowej dla nich kategorii II A, Mikołaj Knap i Klaudia Ziółek oraz Mateusz Madyński i Ola Walasek w kategorii III A, a także Gabriel Raj i Paulina Łukanowska w kategorii IV A. W kategoriach III i IV wszystkie trzy pary zakwalifikowały się do półfinału. W kategorii II Kacper i Zuzia mieli dogrywkę, z której jednak wyszli zwycięsko i w dobrych nastrojach weszli do półfinału.

Po dwóch pracowitych dniach 13 kwietnia teoretycznie był dniem wolnym, przeznaczonym na odpoczynek. W praktyce jednak "Powiślacy" nie próżnowali. Rano pary uczestniczyły w IV Ogólnopolskich Warsztatach Tanecznych "Polskie Tańce Narodowe w Turniejach Tańca Polskiego". Kategoria II szkoliła się w polce i krakowiaku, kategoria III szlifowała oberka, a kategoria IV zmierzyła się z mazurem. Po południu przyszedł wreszcie czas na relaks - wyjazd do aquaparku. :-) W sobotni wieczór odbył się Koncert Galowy z okazji 15-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca "Promyki" z Wieliszewa. Później był czas na odpoczynek i pizzę. :-)

Niedziela to czas finałów XIII Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich. Zakwalifikowała się do niego jedna z naszych par - Gabriel Raj i Paulina Łukanowska, którzy zdobyli srebrne medale oraz tytuł Wicemistrzów Polski w kategorii IV A!!! W kategorii III A miejsce siódme wytańczył duet Mateusz Madyński i Olga Walasek, a miejsce dziesiąte przypadło parze Mikołaj Knap i Klaudia Ziółek. W kategorii II A dziesiątą parą taneczną w Polsce został duet Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek. Tak, tak... to właśnie ta para kilka dni temu startowała jeszcze w kategorii II B.

Wieczorem w niedzielę "Powiślacy" wrócili do Puław, gdzie zostali serdecznie powitani po ośrodkiem POK "Dom Chemika". Ich radość i śpiewy były na tyle głośne, że dało się ich słyszeć nawet przed salą widowiskową, gdzie w tym czasie występował zespół De Mono. ;-)

Anna Rolska, opiekun par tanecznych "Powiśla", pragnie dodać też coś osobistego od siebie po tym wyjeździe: "Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratuluję i gorąco dziękuję za dni niezapomnianych wrażeń, opiekunom za ogrom wsparcia, jakim mnie obdarzają, a Panu Kierowcy za to, że po wąskich uliczkach Jachranki, tyłem jeździ równie profesjonalnie, jak przodem".

Fotorelacja: Agnieszka Grabek, Magdalena Zmorka i Justyna Łukanowska.
Kacper Cholewa i Zuzia Grabek - II miejsce kat. II B Rafał Sołtan i Weronika Ziółek - VI miejsce kat. III B Paulina Łukanowska i Gabriel Raj - kujawiak Finaliści kat. IV Klasa A Klasa B Jakub Barszcz i Marta Cilińska - IV miejsce kat. IV B Kacper Cholewa i Zuzia Grabek - awans do klasy mistrzowskiej Krzyś Jakubczyk i Asia Sadurska - IV miejsce kat. I Mikołaj Knap i Klaudia Ziółek - X miejsce Mistrzostwa Polski Kacper Lis i Ola Podraska - I miejsce kat. II B Mateusz Madyński i Ola Walasek - VII miejsce Mistrzostwa Polski Gabriel Raj i Paulina Łukanowska - kujawiak Krzyś Urbanek i Ola Kopeć - V miejsce kat. I Wicemistrzowie Polski 2013 warsztaty w Wieliszewie warsztaty w Wieliszewie
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"