Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zakończyliśmy realizację pierwszej części projektu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne

Archiwum wiadomości

16.08.2013

Zakończyliśmy realizację pierwszej części projektu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne

Zakończyliśmy realizację pierwszej części projektu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne
Od 6 maja br. POK "Dom Chemika" realizował projekt w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, którego głównym celem było stworzenie przestrzeni dla realizacji działań kulturalnych zainicjowanych przez mieszkańców miasta.

 

Do 20 lipca przyjmowaliśmy wnioski zawierające Wasze pomysły, które chcielibyście z naszym wsparciem zrealizować. W ramach konkursu spłynęły aż 24 propozycje ciekawych działań kulturalnych i społeczno-kulturalnych w najróżniejszych formach. Kreatywność pomysłodawców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

 

25 lipca 2013 r. zebrała się komisja konkursowa, która po wielogodzinnych obradach wyłoniła 6 inicjatyw do realizacji:

 

1. Festiwal „HIP HOP JAM” (autorka: Aleksandra Stefaniak)

 

Jednodniowa impreza łącząca różne dziedziny twórczości w obrębie kultury hip-hopowej. Występujący artyści to puławianie, którzy działają nieformalnie i do tej pory nie mieli okazji zaprezentować się szerszej publiczności. Przewidywana jest tzw. bitwa freestylowa, zaś dla zwolenników sztuk plastycznych będą odbywać się warsztaty graffiti.

 

2. Działania teatralne na trzepakach osiedlowych (autor: Hubert Domański)

 

Działania mają się rozegrać na osiedlach: Kaniowczyków i C.K. Norwida. Spektakl „Gdzie jest Król” będzie współtworzony przez osiedlowe społeczności i odbędzie się w przestrzeni tych osiedli z wykorzystaniem trzepaków.

 

3. Gra miejska „Alicja w krainie Facebooka” (autorka: Monika Czapka)

 

Gra miejska, będąca próbą przeniesienia realiów portalu społecznościowego Facebook. Założeniem jest przekazanie i wpojenie przydatnych zasad pomocnych w bezpiecznym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych. Gra kierowana jest do młodzieży puławskich szkół ponadpodstawowych.

 

4. Wystawa plenerowa „Wyprawa w Nieznane” (autorka: Kamila Mazurkiewicz-Osiak)

 

Celem wystawy jest oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie się w „inny wymiar”, dzięki wystawie pod nazwą „Wyprawa w Nieznane”. Przedstawione będą fotografie wschodów i zachodów Słońca, ciekawych chmur, Księżyca, obrotów nieba oraz całej Galaktyki, ciekawych zjawisk, tworzenia się komórek burzowych. Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć projekcja filmu, wykład Karola Wójcickiego z Centrum Nauki Kopernik, występ puławskiego zespołu Servants Of Silence.

 

5. I Puławski Festiwal Fotografii (autor: Daniel Mróz)

 

Celem festiwalu jest promowanie fotografii przez edukację i wystawiennictwo, spędzanie czasu w sposób twórczy. Podczas warsztatów przewidywane są klasyczne warsztaty fotografii, warsztaty fotografii otworkowej, wykłady, pokazy, plenery.

 

6. Dancingi tematyczne (autorka: Katarzyna Kwapiszewska)

 

Założeniem wydarzenia jest integracja mieszkańców miasta przy wesołej muzyce zespołu Czarne Lwy z Przedmieścia. Cała zabawa zorganizowana zostanie w stylu podwórkowej potańcówki z odpowiednią oprawą muzycznej w klimacie dawnych lat oraz z dekoracjami świetlnymi.

 

Wszystkie inicjatywy zrealizowane zostaną jesienią tego roku. Szczegółowy harmonogram pojawi się już wkrótce!

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"