Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wokalistki Zbigniewa Jonaka ruszają w Polskę

Archiwum wiadomości

22.08.2013

Wokalistki Zbigniewa Jonaka ruszają w Polskę

Wokalistki Zbigniewa Jonaka ruszają w Polskę
16 czerwca w Kozienicach odbyły się przesłuchania do XI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. We wstępnych kwalifikacjach z powodzeniem startowała Monika Malczak, która 30 sierpnia zaśpiewa podczas koncertu finałowego kozienickiego Festiwalu.

W dniach 6-7 września w Kutnie odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Kwietnik 2013", do którego na podstawie nadesłanych nagrań demo zakwalifikowały się nasze trzy młode wokalistki: Aleksandra Łodzińska (kategoria wiekowa 13-15 lat), Aleksandra Zdunek i Monika Malczak (obydwie w kategorii wiekowej 16-19 lat). W obu tych kategoriach zaprezentuje się po 10 osób z terenu całej Polski.

Z kolei w dniach 4-6 października w Białymstoku zostanie przeprowadzony Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus "W żółtych promieniach liści". Rada Artystyczna Festiwalu spośród 59 zgłoszeń wybrała 23 osoby, wśród których znalazła się Ola Zdunek. W jury tego Festiwalu znajdują się dosyć znane postacie: Stanisława Celińska (aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka), Jan Wołek (poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, malarz, bard), Janusz Strobel (gitarzysta, kompozytor), Włodzimierz Nahorny (muzyk jazzowy, pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer), Andrzej Dyrdał (muzyk, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, Dyrektor ZPiT Białostocczyzny "Kurpie Zielone"). Do Białegostoku pojedzie też Monika Malczak, która jako laureatka zeszłorocznej edycji Festiwalu zaśpiewa podczas koncertu finałowego w niedzielę 6 października.

Wszystkie trzy dziewczyny są podopiecznymi instruktora Zbigniewa Jonaka i mają już za sobą pewne sukcesy o zasięgu ponadregionalnym.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"