Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Dzień (Park)owania w Puławach

Archiwum wiadomości

10.09.2013

Dzień (Park)owania w Puławach

Dzień (Park)owania w Puławach
Jak możemy pomóc sobie i naszemu miastu? Obchodzone we wrześniu Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Europejski Dzień Bez Samochodu przypominają nam o tym, jakie konsekwencje wynikają z nadmiernego ruchu samochodów w miastach. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

22 września w Puławach mamy Dzień (Park)owania! W godzinach 13.00-15.30 w różnych miejscach Puław spotkacie mini skwery - czasowe tereny zieleni z  konkursami, quizami ekologicznymi, urządzone na parkingach przy Urzędzie Miasta, Galerii Zielonej, Hali Sportowej MOSiR, Skwerze Niepodległości i Marinie. Dlaczego właśnie tam? By zwrócić uwagę, jak wiele przestrzeni miejskiej zajmują beton i samochody. Zamieńmy te miejsca w zielone ogrody!

Od godz. 13.00 także Plac im. F. Chopina zatętni życiem: będą warsztaty jazdy na rolkach, nauka zumby, taniec uliczny, znakowanie rowerów, pokaz segway, trochę muzyki na żywo i inne atrakcje, o których musicie przekonać się sami. ;-)

Miłośników dwóch kółek zapraszamy na przejazd rowerowy spod Urzędu Miasta do Mariny trasą przez las - start o godz. 15.00! Jeśli nie macie rowerów, nic straconego - 15 minut później również spod Urzędu Miasta wystartuje wesoła "emka", która zawiezie Was do Mariny.

A w Marinie... Akrobacje rowerowe, prezentacja rowerów i segway, pokaz tresury psów, akcja adopcyjna psiaków ze schroniska... Dużo dowiecie się na temat ogrodów, roślin i sprzętu ogrodniczego, a "pogotowie ogrodnicze" pomoże Wam zaprojektować własny ogród. Będzie też chwila dla zdrowia i czas na czytanie książek. To wszystko po to, by uświadomić Wam, jak zadbać o środowisko i o swoje zdrowie. :-)

Zapraszamy małych i dużych, każdy znajdzie coś dla siebie!
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"