Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wystawa "1938. Akcja burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu"

Archiwum wiadomości

16.09.2013

Wystawa "1938. Akcja burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu"

Wystawa "1938. Akcja burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu"
Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "1938. Akcja burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu", który został zaplanowany na niedzielę 22 września na godz. 18.00.

Ekspozycję przygotowała Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska we współpracy z Towarzystwem Ukraińskim w 2008 r. z okazji 70. rocznicy akcji burzenia cerkwi. W naszym ośrodku będzie ją można oglądać w przyszłą niedzielę w sali 131, a następnie do 27 września na holu górnym.

Otwarcie wystawy będzie połączone z wyładem historycznym pt. "Akcja burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu w 1928 roku – geneza, przebieg, skutki", który wygłosi dr Grzegorz Kuprianowicz, historyk pracujący na UMCS w Lubilnie.

Organizatorami wystawy w Puławach jest Parafia Prawosławna pw. Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny w Puławach oraz Towarzystwo Ukraińskie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje nadzwyczajny i pełnomocny Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Markijan Malśkij, Konsul Generalny w Lublinie Iwan Hrycak. Działanie zostało zrealizowane dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji RP.

Szczegóły dotyczące wystawy znajdują się tu.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"