Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wznawiamy warsztaty historyczne

Archiwum wiadomości

08.10.2013

Wznawiamy warsztaty historyczne

Wznawiamy warsztaty historyczne
W październiku rusza czwarta edycja warsztatów historycznych prowadzonych przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta. Ich celem jest czynny udział osób zainteresowanych historią Puław w jej zgłębianiu, jak również i opracowywaniu.

Założeniem warsztatów jest współpraca z miłośnikami regionalnej przeszłości, mieszkańcami miasta, dzięki którym prowadzona jest identyfikacja nierozpoznanych i zgromadzonych w pracowni historycznej zdjęć z lat 1945-1989. Podczas warsztatów zbieramy relację o zachodzących przemianach urbanistycznych, szczególnych wydarzeniach z przeszłości Puław oraz pozyskujemy od uczestników nowe materiały historyczne dotyczące dziejów miasta.

Efektem współpracy warsztatowiczów z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta będzie planowana na 2014 r. wystawa ukazująca przemiany urbanistyczne Puław w latach 1944-1989, z naciskiem na zmiany wynikające z powstania Zakładów Azotowych "Puławy".

Warsztaty historyczne odbywają się w sali nr 16 (pawilon wystawowy) w piątki w godzinach od 15.30 do 17.00 (we wszystkie miesiące za wyjątkiem lipca i sierpnia), prowadzi je Zbigniew Kiełb. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, nie ma wcześniejszych zapisów. Pierwsze po wakacjach spotkanie odbędzie się już 11 października.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"