Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Koncert laureatów Przeglądu "Żeby Polska Była Polską"

Archiwum wiadomości

04.11.2013

Koncert laureatów Przeglądu "Żeby Polska Była Polską"

Koncert laureatów Przeglądu "Żeby Polska Była Polską"
Dokładnie za tydzień, czyli w poniedziałek 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia o godz. 16.00 w sali widowiskowej naszego ośrodka rozpocznie się koncert laureatów X Przeglądu Poezji, Prozy, Muzyki i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska Była Polską". W trakcie tego wydarzenia poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. Zachęcamy do przybycia! Wstęp jest bezpłatny.

Celem  "Żeby Polska Była Polską" jest popularyzowanie twórczości związanej z okresem walk o niepodległość Polski, a także twórczości i osiągnięć wybitnych Polaków, których rocznicę obchodzimy w danym roku. Przegląd ma też na celu: kształtowanie więzi narodowych, wychowanie w duchu miłości do Ojczyzny, popularyzowanie pozytywnych czynów wybitnych postaci, polskich tradycji narodowych, wychowania, poszanowania drugiego człowieka, uczciwe wypełnianie obowiązków, piętnowanie negatywnych zachowań.       

 

W tym roku, pragnąc uczcić 95 rocznicę odzyskania niepodległości, organizatorzy sugerowali uczestnikom, aby sięgnęli po twórczość następujących poetów, by uczcić ich rocznicę, a także wydarzenia historyczne.

  • Władysław Bełza (100. rocznica śmierci),
  • Aleksander Fredro (220. rocznica urodzin),
  • Julian Tuwim (60. rocznica śmierci),
  • Orlęta Lwowskie (95. rocznica walk o Lwów, dzieje harcerstwa polskiego),
  • Tragedia Wołyńska (70. rocznica ludobójstwa Polaków na Wołyniu).

Przegląd "Żeby Polska Była Polską" na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń kulturalnych w Puławach. Tegoroczna edycja jest jubileuszową. Medialnie wspierają nas:
  • portale internetowe: PuławyNaszeMiasto.pl, MojeMiastoPuławy.pl, Dęblin24.eu,
  • rozgłośnie radiowe: Radio eR, Radio Lublin, Radio Puławy 24,
  • prasa: Kurier Lubelski, Wspólnota Puławska.

 

Organizatorem Przeglądu "Żeby Polska Była Polską" są: Anna Dzierżawska (Radna Rady Miasta Puławy), Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", Urząd Miasta Puławy. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Puławy, zaś partnerem wydarzenia jest Powiat Puławski.

 

Do tegorocznej edycji przystąpiło ponad 230 podmiotów z Puław, terenu Powiatu Puławskiego oraz sąsiednich, ale także z Lublina. Informacje o wydarzeniu oraz regulamin Przeglądu publikujemy tu.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"