Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Okiem instruktora...XIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

Archiwum wiadomości

14.03.2014

Okiem instruktora...XIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

Okiem instruktora...XIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

Tym razem to My „Powiśle” mieliśmy zaszczyt gościć całą naszą Taneczną Brać na własnym podwórku-hali sportowej MOSIR w Puławach. O ile Królowa Matka - Pani Ola dwoiła się i troiła żeby XIII nie okazała się pechowa, o tyle ja byłam w miarę spokojna bo trzynastki zawsze były dla mnie szczęśliwe. Nie spodziewałam się jednak, aż tak wielkich rozmiarów tego szczęścia. Nie było łatwo z uwagi na bardzo dużą ilość uczestników oraz to, iż większość naszych powiślańskich par się postarzała i zmieniła kategorie wiekowe. Nowe kategorie oznaczają nowe tańce, nowe układy, nowe trudniejsze wyzwania… „Proszę Pani niech Pani głowa nie boli. Damy radę!” Daliśmy!

 

Wygrani:

Kategoria I:

I miejsce- Michał Knap i Klaudia Kozak czyli Duży Miś i Mała Klaudia czyli Diabeł Wcielony i Oaza Spokoju:)Gdyby Miś tańczył na próbach tak jak na turniejach moje życie byłoby o wiele spokojniejsze. Ostatecznie stanął na wysokości zadania i… wygrał! Klaudia-istotka o szalenie szlachetnym usposobieniu- Mała Wielka Dama! Klaudynko serdecznie Ci dziękuję że wytrzymałaś, że przez te dwa ostatnie tygodnie ze stoickim spokojem znosiłaś i mnie i Misia:)

 

VI miejsce- Michał Kułaga i Aniela Kapłon czyli Mały Miś i Anielka :) Mały Miś od samego początku imponował mi swoim rozmiarem i zapałem do pracy :) dlatego bardzo szybko zdecydowałyśmy z Panią Olą o przeniesieniu Misia z grupy początkującej (IV) do grupy dziecięcej (III) gdzie już czekała na niego… Anielka. Anielka to bardzo specyficzna mała kobietka- dla niej nie ma rzeczy niewykonalnych! Próbuje dotąd aż jej wyjdzie:)

Kategoria II B:

III miejsce- Krzysztof Jakubczyk i Julia Surdacka (wspólny debiut) czyli Krzyś i Julka którzy bardzo chcieli a ja… Cieszę się, że na początku roku podjęłam decyzję taką a nie inną bo okazała się strzałem w dziesiątkę! Padłam z wrażenia gdy zobaczyłam na FB wpis Krzysia „ale jestem szczęśliwy":) Gratuluję samozaparcia!

 

IV miejsce- Stanisław Mazurkiewicz i Marta Goluch czyli Staś Garbusek i Martusia Panikara :) A tak na poważnie Stasiu, Stanisławie udowodniłeś że potrafisz! Brawo! Nie myśl sobie jednak że Ci trochę odpuszczę bo wręcz przeciwnie dopiero teraz będę się wszystkiego czepiać jeszcze bardziej niż do tej pory :) Martusiu… nareszcie! Tak się cieszę :)

 

Kategoria III B:

V miejsce- Rafał Sołtan i Weronika Ziółek czyli Rufus i Małe Zioło :) No mogło być lepiej… -ŻARTOWAŁAM:) Rafał dziękuję za to że jesteś i za to że twoje ręce na reszcie są tam gdzie powinny :) Werka przygotuj się kupiłam otwieracz do konserw i nie zawaham się go użyć, no chyba że w końcu otworzysz się sama:)

 

Kategoria II A:

IV miejsce- Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek czyli Śpiący Kapi i Potargana Zuzia :) Wystarczy przejrzeć aktualne fotografie tej pary, aby dostrzec, że coś się zmieniło :)Zmiana jest ogromna! Obok ZUZI tańczy KACPER! Zuza, Kapi dziękuję za to, ale proszę o wiele więcej bo to zaledwie początek naszej wspólnej drogi:)

 

Kategoria IV A:

IV miejsce- Mikołaj Knap i Klaudia Ziółek (debiut w kategorii IV) czyli Duży Mikołaj i Duże Zioło:) Całe szczęście że Miki ma tylko dwie ręce a Klaudia tylko dwie nogi :) Zapas kontuzji na ten rok już wyczerpaliście więc radzę się wziąć do roboty :) Wam otwieracz do konserw już nie jest potrzebny- gratuluję:)

 

Kategoria V A:

IV miejsce- Gabriel Raj i Paulina Łukanowska (debiut w kategorii V) czyli Ryś i Pindzia :) Powoli zbliża się koniec naszej wspólnej przygody… Jeszcze nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że już niedługo Was nie będzie…To na Was nauczyłam się zawodu, to dzięki Wam udowodniłam przede wszystkim sobie, że potrafię! Jestem z Was potwornie dumna!!! Rysiu dziękuję za Twoją nieocenioną pomoc…Chciałabym kiedyś w przyszłości mieć takiego syna jak TY!

 

Debiutujący:

Kategoria I:

Jan Wójtowicz i Milena Cholewa czyli Mały Jaś (najbardziej prywatny spośród moich służbowych synów) i Milka (jak na razie ostatnia z tanecznego rodu Cholewów). Nasza najmłodsza para! Już na swoim pierwszym turnieju oboje z bardzo bliska przyjrzeli się jak wygląda parkiet :) co nie przeszkodziło im w zdobyciu wysokiego 16 miejsca!

 

Kategoria II B:

Oskar Kurek i Dominika Drob- ostatni miesiąc był dla Nich bardzo głośnym i ciężkim miesiącem. Głośnym z uwagi na to, że ręce Oskara nie zawsze znajdowały się tam gdzie powinny czyli na biodrach :) Ciężkim z racji tego, że już sama nie wiem ile polek i krakowiaków układaliśmy bo nie chciały się zapamiętać :) Efekt końcowy jednak mnie zaskoczył, brawo!

Kacper Madyński i Emilia Borucka- para którą celowo rzuciłam na głęboką wodę :) Gratuluję utrzymaliście się na powierzchni teraz będziemy się uczyć pływać!

Szymon Nowak i Maria Pacocha- Nowa jakość Szymka! Jestem pod wielkim wrażeniem tym bardziej jak oglądam Wasze fotki z tego turnieju. Brawo!

Jan Białota i Joanna Sadurska- Wasze uśmiechnięte buzie są dla mnie największą nagrodą! A fakt, że już na pierwszym turnieju „dorobiliście” się latającego zdjęcia pozwala mi dokręcić Wam śrubki :)

 

Podziękowania:

Serdecznie dziękuję „starym” kategoriom: I, II i III za to, że stanęły na wysokości zadania i pokazały nową jakość na parkiecie :) Jesteście wielcy!!! a Wasze fotki napawają mnie prawdziwą dumą :)

Ogromne podziękowania dla RODZICÓW!!! Wiecie za co:)

Specjalne podziękowania dla Patryka za to, że jest i co najważniejsze BĘDZIE!!!:)

I jeszcze większe dla Mojej Mamy… Bez Ciebie Nas by nie było :)

 

W tegorocznej edycji Konkursu wzięły udział 33 zespoły artystyczne w tym: 195 par oraz trzy kara mazurowe. Łącznie 414 uczestników przygotowanych przez 43 instruktorów. Co więcej do Puław przyjechało wielu obserwatorów i opiekunów zarówno grup, jak i poszczególnych uczestników. Dopisała również widownia. Przybyło wielu zaproszonych gości, rodziny tancerzy, opiekunowie oraz pasjonaci tańca.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"