Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zakończyliśmy kulturalną ucztę dla fanów bluesa

Archiwum wiadomości

17.03.2014

Zakończyliśmy kulturalną ucztę dla fanów bluesa

Zakończyliśmy kulturalną ucztę dla fanów bluesa

Dzień 15 marca 2014r, nie bez przyczyny można określić kulturalna ucztą dla fanów bluesa. Tego dnia od godz. 11.00 w Klubie SMOK, działającym w budynku Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” królowała muzyka bluesowa.

 

Pulavian Blues Festival odbywał się w naszym mieście już po raz siódmy. Dodatkowym elementem festiwalu był II Przegląd Zespołów Bluesowych. W tym roku jury, po wstępnej kwalifikacji odbywającej się drogą elektroniczną, na żywo przesłuchało 4 zespoły pochodzące z różnych stron Polski. Na scenie wystąpił zespół Blues Time z Warszawy, Krzysztof Demucha Trio Lubartowa, The Piszczors z Otwocka oraz zwycięzca Przeglądu zespół LEVI z Krakowa. Laureaci zachwycili jury szczególną wrażliwością i kulturą muzyczną oraz spójnością brzmienia. Na  uwagę zasługiwał z pewnością głos wokalistki Katarzyny Miernik oraz świetny harmonijkarz Bartosz Łuczyński. Nagrodzona kapela w nagrodę miała możliwość wystąpienia jako support przed wspaniałymi gwiazdami bluesa: Beatą Kossowską oraz Stanleyem Breckenridge&JBBO.

 

Wieczorne koncerty zachwyciły przybyłych gości swoją oryginalnością i niesamowitym klimatem do tego stopnia, że wieczór bluesowy stał się nieoczekiwanie nocą z bluesem.

 

Zapraszamy do obejrzenia Fotogalerii z wydarzenia.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"