Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » XV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "Wiosenne gwiazdy"

Archiwum wiadomości

20.03.2014

XV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "Wiosenne gwiazdy"

XV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej  i Młodzieżowej "Wiosenne gwiazdy"

Tegoroczna edycja Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży "WIOSENNE GWIAZDY" zgromadzi około 300 uczestników. Niestety: sytuacja polityczna w krajach za wschodnią granicą Polski mocno pokrzyżowała plany organizatorom, czyli Fundacji POLSKA ŁĄCZY.

 

Z planowanych zespołów większość nie przyjedzie. Niemal do ostatniego momentu grupy walczyły o wizy i wahały się, jaką podjąć decyzję w sprawie przyjazdu do Polski. Niejasna sytuacja polityczna spowodowała wycofanie się większości zespołów z udziału w tym artystycznym projekcie. Jedyny kraj, który wyśle grupy artystyczne do Puław, to Białoruś. Zaprezentują się tym samym 4 zespoły zagraniczne, a pozostałą część stanowić będą wykonawcy z naszego kraju. Festiwal będzie miał mocno okrojony program zawężony do zaledwie dwóch koncertów, ale liczymy, że będą to koncerty atrakcyjne. Pierwszy z nich odbędzie się 21 marca o godzinie 17.00 w dużej sali widowiskowej POK "Dom Chemika". Drugi koncert 22 marca o godzinie 11.00 także w dużej sali widowiskowej. Galowy koncert laureatów będzie miał miejsce 23 marca o godzinie 10.00.

 

Widzowie z Puław mieli okazję oglądać już dwie edycje tej imprezy i mamy nadzieję, że nie opuszczą okazji do zapoznania się z dorobkiem artystycznym grup i solistów uczestniczących w Festiwalu. Wstęp na koncerty jest wolny. Gorąco zachęcamy do udziału w tej imprezie.

Protokół
Protokół
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"