Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » W Puławach kwitnie i dojrzewa Amatorski Ruch Artystyczny

Archiwum wiadomości

11.04.2014

W Puławach kwitnie i dojrzewa Amatorski Ruch Artystyczny

W Puławach kwitnie i dojrzewa Amatorski Ruch Artystyczny

 

W ostatnim czasie osoby i formacje działające w naszym Ośrodku uczestniczyły w wielu konkursach, reprezentując godnie Puławy oraz przywożąc ze sobą cenne doświadczenia i sukcesy.

 

4 kwietnia Aleksandra Łodzińska - uczennica Publicznego Gimnazjum nr 4 w Puławach, wokalistka rozwijająca swe umiejętności w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” pod kierunkiem Pana Zbigniewa Jonaka zajęła I miejsce w Kuźni Talentów Gimnazjalnych w ramach Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Chełmie.

 

8 kwietnia Zespół Baletowy „Etiuda” reprezentował Puławy w Warszawie. W Sali Kongresowej, w ramach Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN formacja prezentowała dwa tańce: Maturę i Walc Barbary. Grupą od lat kieruje Pani Zofia Stec.

 

Teatr Lalek „Muchomor” właśnie przygotowuje się do premiery, która odbędzie się 13 kwietnia. Kolejną propozycją grupy kierowanej przez Panią Grażynę Idzik-Dominiak będzie „Bajkowy Kogel Mogel”.

 

Nie jest to jednak koniec dobrych wiadomości. W związku z wnioskiem kierowanym do Instytutu Teatralnego w Warszawie, dotyczącym projektu „Lato w teatrze”, otrzymaliśmy wiadomość, że spośród 117 poprawnych pod względem formalnym wniosków, komisja zarekomendowała do realizacji 30 projektów, w tym ten napisany przez Panią Renatę Siedlaczek, kierownika Działu ARA. Projekt, został wysoko oceniony i otrzyma dofinansowanie w wysokości 90% kosztów całkowitych. Na realizację projektu nasza instytucja dostanie ponad 33 tys. zł. W drugiej połowie sierpnia będziemy realizować projekt: "14 naukowych dni dookoła teatru".

 

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"