Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku

Archiwum wiadomości

11.06.2014

Finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku

Finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku

4 czerwca do Włocławka przyjechali uczestnicy XXIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej - 23 wokalistów i kilkudziesięciu towarzyszących im muzyków. W czwartek przez cały dzień trwały warsztaty, przygotowania i próby przed koncertami konkursowymi. W powietrzu aż kipiało od poezji. Zajęcia poprowadzili znakomici trenerzy: Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Winiarska, Jan Zdziarski i Andrzej Głowacki.

W piątek 6 czerwca odbyły się koncerty konkursowe do sali widowiskowej „Browaru B.", w nowo odrestaurowanym obiekcie o powierzchni ponad 7 tys. m. kw. Wokaliści wyśpiewali wiersze m.in. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Mirona Białoszewskiego, Jacka Kaczmarskiego, Jeremiego Przybory czy  Rafała Wojaczka.

Reprezentantka z Puławskiego Ośrodka Kultury Magdalena Nawrotek wykonała dwa utwory. Pierwszy do wiersza poety związanego z Puławami, Bohdana Zadury - "Kłamstwem oczy" z muzyką Michała Matrasa. Jako drugi utwór finalistka wyśpiewała "Najcichszy tekst" Jeremiego Przybory.


Finalistów oceniało jury w składzie: Lech Śliwonik, Krzysztof Herdzin, Teresa Drozda, Ojciec Wacław Oszajca i Artur Barciś. W sobotę 7 czerwca odbył się "Dobry koncert" z udziałem laureatów Finału oraz Jakuba Pawlaka i Lecha Janerki. Koncert na dziedzińcu „Browaru B.” poprowadził Andrzej Poniedzielski, który jak zwykle zaskoczył przybyłych gości nietuzinkowymi wypowiedziami.

 

Finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku nie jest  typowym konkursem wokalnym.  Jest on częścią 59. Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego. Jak zaznaczyło Jury "tu wszystko jest na usługach poezji" a "artysta jest po to, aby zachwycać, a nie występować". Tym bardziej gratulujemy Magdalenie możliwości uczestniczenia i świetnego zaprezentowania się w ogólnopolskim finale.

 

Finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku Finał Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"