Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Jazzmani przybędą do Puław

Archiwum wiadomości

03.07.2014

Jazzmani przybędą do Puław

Jazzmani przybędą do Puław


44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe rozpoczną się już 10 lipca. Tego dnia o godzinie 17:30 odbędzie się wernisaż wystawy Marka Karewicza, pt. "Jazzowe okładki płytowe".


W warsztatach weźmie udział aż 118 uczestników w wieku od 14 do ponad 50 lat. Pasjonaci jazzu przybędą do Puław z całej Polski, a także z zagranicy. Liczną, czternastoosobową grupę warsztatowiczów, stanowić będą goście z Turcji. 


Warsztaty jazzowe w Puławach - to najstarsze a zarazem wzorcowe przedsięwzięcie tego typu na skalę międzynarodową. Zainicjowane przez PSJ w 1970 roku w Chodzieży, a następnie od 1990 roku bezpośrednio kontynuowane w Puławach, pozostają jedną z najważniejszych instytucji ruchu jazzowego w Polsce, której znaczenie mierzy się nie tylko liczbą setek ich uczestników i absolwentów, z których wielu to czołowe postacie światowej sceny jazzowej, ale także siłą promieniowania niepowtarzalnej atmosfery poświęcenia dla sztuki. To nie tylko kuźnia jazzowych talentów lecz przede wszystkim unikalny ośrodek kultury muzycznej.

 

Program dydaktyczny warsztatów uwzględnia standardy przyjęte w IAJE (International Association for Jazz Education) ale ma również swoją specyfikę i priorytety. Obok zajęć grupowych i indywidualnych, prowadzone są zespoły – big band i combo, wykłady – teoria i historia stylów jazzowych, a całodzienne zajęcia wieńczą koncerty i jam sessions.

 

Kadra „Warsztatów Jazzowych w Puławach” złożona jest z wybitnych polskich i zagranicznych artystów jazzowych, wyróżniających się profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym, będących leaderami zespołów, kompozytorami, solistami o renomie międzynarodowej.

 

Niewątpliwą atrakcją i nobilitacją tegorocznych Warsztatów będzie udział wspaniałego amerykańskiego artysty i pedagoga Kevina Mahogany.

 

Codziennie w godzinach wieczornych, na dużej scenie odbywać się będą koncerty profesjonalnych zespołów w różnorodnym stylistycznie repertuarze, prezentujące główne nurty współczesnego jazzu. Na koncert finałowy wokalistów, na sali widowiskowej, zapraszamy 18 lipca o godz. 19:00. Dzień później (19 lipca) warsztaty uświetni koncert finałowy.

 

Wejściówki w cenie 6 zł; w dniach koncertów wstęp 10 zł. Karnet na wszystkie imprezy 50 zł.

Uczestnicy Warsztatów - wstęp wolny, za okazaniem identyfikatora.

 

Organizatorami 44 Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych są: Fundacja Jazz Jamboree, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika".

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"