Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Badanie programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne (2013)

Archiwum wiadomości

08.07.2014

Badanie programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne (2013)

Badanie programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne (2013)

W związku z tym, że Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" realizował w 2013 roku projekt w ramach III edycji Programu Dom kultury+ Inicjatywy Lokalne, zwracamy się do mieszkańców, którzy mieli możliwość uczestniczenia w jednej bądź kilku inicjatywach opisanych poniżej,  z prośbą o udział w badaniach i wypełnienie internetowej ankiety.

Wypełnienie ankiety zajmie tylko 10 minut, a z pewnością przyczyni się do jeszcze sprawniejszej organizacji projektu w przyszłości. Link do ankiety znajduje się poniżej:

ANKIETA INTERNETOWA

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że zebrane dane będą miały charakter całkowicie poufny i zostaną wykorzystane jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych.

 

Poniżej prezentujemy inicjatywy, które zostały zrealizowane w ramach programu:


1. Festiwal „HIP HOP JAM” (autorka: Aleksandra Stefaniak)

Jednodniowa impreza łącząca różne dziedziny twórczości w obrębie kultury hip-hopowej. Występujący artyści to puławianie, którzy działają nieformalnie i do tej pory nie mieli okazji zaprezentować się szerszej publiczności. Przewidywana jest tzw. bitwa freestylowa, zaś dla zwolenników sztuk plastycznych będą odbywać się warsztaty graffiti.

 

2. Działania teatralne na trzepakach osiedlowych (autor: Hubert Domański)

Działania mają się rozegrać na osiedlach: Kaniowczyków i C.K. Norwida. Spektakl „Gdzie jest Król” będzie współtworzony przez osiedlowe społeczności i odbędzie się w przestrzeni tych osiedli z wykorzystaniem trzepaków.

 

3. Gra miejska „Alicja w krainie Facebooka” (autorka: Monika Czapka)

Gra miejska, będąca próbą przeniesienia realiów portalu społecznościowego Facebook. Założeniem jest przekazanie i wpojenie przydatnych zasad pomocnych w bezpiecznym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych. Gra kierowana jest do młodzieży puławskich szkół ponadpodstawowych.

 

4. Wystawa plenerowa „Wyprawa w Nieznane” (autorka: Kamila Mazurkiewicz-Osiak)

Celem wystawy jest oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie się w „inny wymiar”, dzięki wystawie pod nazwą „Wyprawa w Nieznane”. Przedstawione będą fotografie wschodów i zachodów Słońca, ciekawych chmur, Księżyca, obrotów nieba oraz całej Galaktyki, ciekawych zjawisk, tworzenia się komórek burzowych. Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć projekcja filmu, wykład Karola Wójcickiego z Centrum Nauki Kopernik, występ puławskiego zespołu Servants Of Silence.

 

5. I Puławski Festiwal Fotografii (autor: Daniel Mróz)

Celem festiwalu jest promowanie fotografii przez edukację i wystawiennictwo, spędzanie czasu w sposób twórczy. Podczas warsztatów przewidywane są klasyczne warsztaty fotografii, warsztaty fotografii otworkowej, wykłady, pokazy, plenery.

 

6. Dancingi tematyczne (autorka: Katarzyna Kwapiszewska)

Założeniem wydarzenia jest integracja mieszkańców miasta przy wesołej muzyce zespołu Czarne Lwy z Przedmieścia. Cała zabawa zorganizowana zostanie w stylu podwórkowej potańcówki z odpowiednią oprawą muzycznej w klimacie dawnych lat oraz z dekoracjami świetlnymi.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"