Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » 55 lat działalności Klubu Twórców Ludowych

Archiwum wiadomości

07.10.2014

55 lat działalności Klubu Twórców Ludowych

55 lat działalności Klubu Twórców Ludowych

Z przyjemnością informujemy, że Klub Twórców Ludowych, działający przy Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" w tym roku obchodzi Jubileusz 55-lecia działalności.

Jest to najstarszy Klub w Polsce, który powstał z potrzeby samych twórców, chcących przekazać swoje umiejętności i spuściznę następnym pokoleniom.

Przez cały okres istnienia członkowie Klubu wykazują aktywność w działaniach polegających na utrwalaniu i upowszechnianiu tradycji regionalnych zarówno poprzez udział w imprezach organizowanych w skali lokalnej, wojewódzkiej i centralnej, jak też przekazywaniu swoich umiejętności i wiedzy młodszemu pokoleniu, organizując spotkania warsztatowe, lekcje tradycji i konkursy.

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Zarząd Klubu Twórców Ludowych zapraszają w najbliższą niedzielę (12. października) o godzinie 12:00 do sali widowiskowej na obchody Jubileuszu 55-lecia.

Klub Twórców Ludowych jest obecny na wielu imprezach promujących miasto i powiat, podkreślając dziedzictwo kulturowe naszego regionu. O tym, że Klub stanowi ważną grupę na mapie kulturalnej powiatu świadczyć może fakt, że w tej chwili wokół tej idei zgromadzonych jest około 80 aktywnych członków.

Tegoroczne uroczystości jubileuszowe związane będą z wystawą konkursową prezentującą prace członków Klubu. Dokonania chcemy nagrodzić, podkreślając tym samym wartość prac i zaangażowanie twórców.

Wystawa pokonkursowa prezentująca nadesłane i nagrodzone prace czynna będzie codziennie oprócz sobót w godzinach od 11 do 17 w dniach 13.10. - 09.11.2014 r.

O konkursie literackim "Z Ziemi Wyrosłe Z Serca Utkane" oraz o konkursie rękodzieła "Artystyczna Twórczość Wsi" można przeczytać więcej w zakładce Festiwale, konkursy, przeglądy.
Artystyczna Twórczość Wsi - wystawa pokonkursowa
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"