Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Teatr Polska w POK "Dom Chemika"

Archiwum wiadomości

09.10.2014

Teatr Polska w POK "Dom Chemika"

Teatr Polska w POK "Dom Chemika"

21 października o godz. 19.00 do Puławskiego Ośrodka Kultury zawita Teatr im. Juliusza Osterwy z Lublina.


Spektakl, który zostanie zaprezentowany w naszym Ośrodku to „Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł . Czyli w heroicznych walkach narodu polskiego wszystkie sztachety zostały zużyte” Pawła Demirskiego, w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Przyjazd Teatru i obejrzenie profesjonalnej sztuki możliwe jest dzięki programowi TEATR POLSKA, który ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W tegorocznym programie weźmie udział 19 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia w 91 miejscowościach w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.

"Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł" Pawła Demirskiego to rzecz o polskim czyśćcu, który jednak częściej przypomina piekło niż przedsionek raju. W zawieszeniu pomiędzy życiem a śmiercią oglądamy bohaterów szamoczących się z polskimi kompleksami i traumami, trywialna codzienność miesza się z najważniejszymi wydarzeniami z polskiej historii XX wieku, a potoczny język z fragmentami nieoczywistej poezji. W tej okrutnie śmiesznej sztuce stale całkiem serio powracają pytania – co się stało z nami jako wspólnotą, jaka jest współczesna Polska i Polacy, skąd się w nas wzięło paraliżujące wiele działań przekonanie, że jesteśmy peryferiami Europy i wreszcie – jak mówi podtytuł – dlaczego „w heroicznych walkach narodu polskiego wszystkie sztachety zostały zużyte”.

 

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi spektaklu:
https://www.youtube.com/watch?v=GXk3S_PCobE#t=39


Bilety w cenie 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny) dostępne w kasie POK „Dom Chemika”. Informacja i rezerwacja biletów po numerem tel. (81) 886 20 24 

 


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"