Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Oto Ameryka" - wystawa fotografii

Archiwum wiadomości

16.10.2014

"Oto Ameryka" - wystawa fotografii

"Oto Ameryka" - wystawa fotografii

Krystyna Szymańska - absolwentka Puławskiego Liceum im. ks. Adama J. Czartoryskiego i Akademii Rolniczej w Lublinie udowadnia, że zawsze jest dobry czas, by realizować swoje marzenia.


Od dziecka fascynowały ją podróże i fotografowanie, ale dopiero przed kilkoma laty uświadomiła sobie, że obok dzieci i męża Michała, to właśnie te pasje są jej wielką miłością. Z każdej wyprawy – czy to do Francji, Chin, Meksyku, Skandynawii czy USA przywozi oprócz niezapomnianych wrażeń tysiące zdjęć ludzi, architektury, przyrody.


Wrażenia i odczucia przekazuje innym przez fotografie organizując kolejne wystawy, których było 24 w całej Polsce, od Ełku po Przemyśl. Tytuły tych, które się już odbyły to „Meksyk”, „Moje Chiny”, „Perły Krymu”, „Zakochana w Norwegii”, „Oblicza Afryki”, „Prywatne życie bocianów”. Wystawy pozwalają oglądającym zatrzymać się w dzisiejszym zabieganym życiu, spojrzeć na zwykłe zdjęcia z podziwem i dreszczem przeszywającym ciało, ile pięknych miejsc można dostrzec zwalniając od czasu do czasu.


Jednym z ostatnich miejsc, które odwiedziła były Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Skarbami w postaci zdjęć pragnie się podzielić na wystawie zatytułowanej „Oto Ameryka”. Poprzez wystawę chce uchylić nam drzwi do swojego prywatnego życia pokazując miejsca, które zachwyciły ją na tyle, że poza pięknymi wspomnieniami czuje potrzebę dzielenia się z innymi.


Wernisaż wystawy "Oto Ameryka" będzie miał miejsce 17 października (piątek), o godz. 18:00 na holu górnym POK "Dom Chemika". Fotografie będzie można oglądać do 16 listopada.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"