Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Festiwalowy weekend otwarcia

Archiwum wiadomości

07.11.2014

Festiwalowy weekend otwarcia

Festiwalowy weekend otwarcia

Tegoroczną edycję Festiwalu otworzy prawykonanie „Koncertu na wiolonczelę, elektronikę i orkiestrę smyczkową” Janusza Grzywacza. Utwór dedykowany wiolonczeliście Adamowi Klockowi łączy klasyczną strukturę z nowatorską formą, wykorzystującą jako element akompaniamentu i partii solowej loopy i sample. JANUSZOWI GRZYWACZOWI i ADAMOWI KLOCKOWI będzie towarzyszyć ORKIESTRA FILHARMONII KALISKIEJ.
Elektryzujący głos ANNY SERAFIŃSKIEJ wypełni Dom Chemika już w sobotę. Na scenie połączą się języki i style. Jak podkreśla sama artystka, projekt „Anna Serafińska Groove Machine” reprezentuje tzw. vocal fushion, czyli wybuchową mieszankę nowoczesnego jazzu.

    

Weekend zakończymy niedzielnym spotkaniem z rumuńską awangardą. Podczas WSŚ usłyszymy BALANESCU QUARTET. Muzycy przenoszą ducha rumuńskiej poezji i filozofii na pięciolinię.


Dyrektorem Artystycznym WSŚ jest Adam Klocek, dyrygent i wiolonczelista, laureat muzycznego Oscara – Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego mianem jednego z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji.

Bilety na wszystkie koncerty dostępne są w kasie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika. Na koncerty w Klubie Muzycznym Smok i Kościele św. Brata Alberta wstęp jest wolny. Biletów na festiwalowe wydarzenia nie potrzebują dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie Klubu Seniora.

Do zobaczenia od 7 do 15 listopada 2014 podczas 5. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata. Więcej informacji na temat programu i biletów można znaleźć na WWW.FESTIWALWSS.PL i na profilu  Festiwalu na FACEBOOKU.


Wszystkie Strony Świata - program 5. Puławskiego Festiwalu Muzycznego
Wszystkie Strony Świata - program 5. Puławskiego Festiwalu Muzycznego
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"