Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Schroeter & Breitfelder Trio w Puławach

Archiwum wiadomości

13.11.2014

Schroeter & Breitfelder Trio w Puławach

Schroeter & Breitfelder Trio w Puławach

Jedyna europejska formacja odznaczona pierwszym miejscem na największym światowym bluesowym konkursie "International Blues Challenge" w Memphis, Tennessee USA!

Pianista Georg Schroeter i harmonijkarz Marc Breitfelder grają ze sobą od ponad 20 lat. Pochodzący z Kiel muzycy koncertują zarówno w rodzinnych Niemczech i Europie, jak w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam, w Memphis w stanie Tennesseee w lutym 2011 wygrali największy światowy konkurs bluesowy International Blues Challenge. W grudniu tegoż roku otrzymali Deutsche Rock & Pop Preis w aż siedmiu kategoriach, zaś dwa lata później Georg Schoeter został wyróżniony nagrodą German Blues Award dla najlepszego pianisty.

 

Choć sławę zdobyli jako duet, od niedawna występują w trio, którego dopełnia perkusista Eike Schröder. Ich muzyka to w głównej części blues, uzupełniony pokrewnymi stylami jak Rock'n'Roll, Rhythm'n'Blues i Boogie Woogie. Marc Breitfelder jest uznanym w świecie wirtuozem hamonijki, na której gra stworzoną przez siebie specjalną techniką. Georg Schroeter jest mistrzem przelewania uczuć i emocji na klawiaturę fortepianu, a jego bluesowy głos o charakterystycznej chrypce ujmuje każdą publiczność.

 

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu jednego z koncertów

https://www.youtube.com/watch?list=PL9AFEFCFEFD97C949&v=XcX3a3ghuFc#t=249


Skład zespołu:
Georg Schroeter - piano, śpiew
Marc Breitfelder - harmonijka
Eike Schröder - perkusja

 

Koncert odbędzie się 21 listopada 2014 r. (piątek) w Klubie Muzycznym SMOK o godz. 20.00.
Bilety w cenie 30 zł (w przedsprzedaży), 35 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie POK "Dom Chemika". Informacja o biletach i rezerwacja: tel. (81) 886 20 24.

Schroeter & Breitfelder
Schroeter & Breitfelder
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"