Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Sonig Tchakerian i Młoda Polska Filharmonia-koncert zamknięcia

Archiwum wiadomości

13.11.2014

Sonig Tchakerian i Młoda Polska Filharmonia-koncert zamknięcia

Sonig Tchakerian i Młoda Polska Filharmonia-koncert zamknięcia

W Puławach mają już wierną publiczność – Młoda Polska Filharmonia zamknie dzisiejszym koncertem w „Domu Chemika” 5. Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata. Partię solową skrzypiec wykona Sonig Tchakerian.

„Czterdziestu młodych, utalentowanych muzyków występujących na estradzie wspólnie ze swoimi profesorami – solistami wybitnych, światowych zespołów orkiestrowych? Dlaczego nie. Obalamy mit, który mówi, że w orkiestrach jest miejsce dla przeciętnych muzyków. Nieprawda, w dobrej orkiestrze jest miejsce dla wirtuozów” – podkreśla ADAM KLOCEK, nie tylko dyrektor naszego festiwalu, ale również dyrektor artystyczny projektu MŁODA POLSKA FILHARMONIA. Najbardziej uzdolnieni studenci i uczniowie szkół muzycznych zmierzą się z klasycznym repertuarem. Usłyszymy utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Antonína Dvořáka, Edwarda Elgara i Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego.

 

Solistką dzisiejszego koncertu będzie SONIG TCHAKERIAN, skrzypaczka pochodzenia ormiańskiego, która w swoim dorobku ma m.in. występy z orkiestrami: Royal Philarmonic w Londynie, Bayerischer Rundfunk w Monachium i Orchestra San Carlo w Neapolu. Pisano o niej: „wykonawczyni obdarzona czarem, charyzmatycznym rygorem moralnym i unikatowym pięknem frazowania” oraz „skrzypaczka, która łączy wirtuozowskie wykonawstwo z duszą”. Podczas puławskiego festiwalu wykona partię solową w „Koncercie skrzypcowym nr 4 D-dur” Mozarta. Utwór ten – o zmysłowym brzmieniu, ale okraszony typowym dla Mozarta polotem i dowcipem – jest bardzo często wybierany przez ambitnych skrzypków, chcących pochwalić się techniką i talentem. Przygotujmy się więc na muzyczną ucztę.

 

Koncert Młodej Polskiej Filharmonii rozpocznie się o godz. 19:00.

Bilety, w cenie 15 zł, są do nabycia w kasie „Domu Chemika”. Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści – wstęp wolny.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"