Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Sputnik nad Polską" - Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich

Archiwum wiadomości

22.01.2015

"Sputnik nad Polską" - Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich

"Sputnik nad Polską" - Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich

Festiwal
ma na celu zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów.

BILETY: 1 film - 8 zł; karnet 1 dzień - 12 zł; karnet na wszystkie dni - 25 zł

 

UWAGA! Do każdego zakupionego karnetu na wszystkie dni - film na DVD gratis! ("Białe Słońce Pustyni" reż. Władimir Motyl, "Kalina Czerwona" reż. Wasilij Szukszyn)PROGRAM FILMÓW:

13 lutego, piątek
  • 17:00 WELKOME HOME, reż. Angelina Nikonowa, Rosja/USA, 2013, 116 min.
Rosyjska modelka i emeryt, ormiański aktor, sprzedawca dywanów oraz jego kuzyn, który chce stać się kobietą, przybywają do Nowego Jorku, by zrealizować amerykański sen. Zderzenie ich wyobrażeń z rzeczywistością przynosi wiele zaskakujących sytuacji.
  • 19:00 JA NIE WRACAM, reż. Ilmar Raag, 2014, 105 min.
Anya, wychowanka sierocińca, nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca, wyrusza z nowo poznaną przyjaciółką w podróż autostopem po Rosji.

14 lutego, sobota
  • 17:00 GORZKO!, reż. Żora Kryżownikow, Rosja 2012, 100 min.
Nowocześni, inteligentni i ambitni – Natasza i Roma marzą o stylowym ślubie na plaży nad brzegiem morza. Jednak ojczym Nataszy przygotował dla nich inny scenariusz. Nie mając siły walczyć z autorytarnym rodzicem, młodzi decydują się zorganizować ślub swoich marzeń w tajemnicy przed konserwatywnymi krewnymi.

  • 19:00 OPOWIEŚCI, reż. Michaił Segał, 2012, 105 min.
Rękopis młodego pisarza trafia do wydawnictwa literackiego i w zagadkowy sposób wpływa na życie każdego, kto przeczyta z niego chociaż jedną stronę.Film składa się z czterech nowel - absurdalnej komedii, satyry społecznej, thrillera i melodramatu.

15 lutego, niedziela
  • 17:00 PROSTE SPRAWY, reż. Aleksiej Popogrebskij, 2007, 109 min.
Siergiej Masłow to wiodący nędzne życie lekarz. Jego sytuacja zmienia się, gdy poznaje umierającego na raka artystę, który w zamian za szybką śmierć oferuje mu fortunę.

  • 19:00 ZANIM NOC NAS NIE ROZDZIELI, reż. Borys Chlebnikow, 2012, 63 min.

Komedia oparta na autentycznych rozmowach podsłuchanych przez dziennikarkę Olgę Utkin w jednej z najdroższych i najbardziej szpanerskich moskiewskich restauracji.

 

Filmy do wyboru przy zakupie karnetu na wszystkie dni.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"