Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "O Pierścień Księżnej Izabeli"

Archiwum wiadomości

26.02.2015

"O Pierścień Księżnej Izabeli"

"O Pierścień Księżnej Izabeli"

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” ma zaszczyt zaprosić na XIV Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”, który odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca. Podczas dwóch dni rywalizacji zaprezentują się pary klasyfikowane w 7 kategoriach wiekowych i 5 klasach oraz formacje taneczne w konkursie Kar Mazurowych.

W programie konkursu znajdą się polskie tańce takie jak: kujawiak, oberek, krakowiak i mazur. Wszyscy uczestnicy wystąpią również w strojach wieczorowych. Ta wyjątkowa w swych rozmiarach i pełna wdzięku impreza, której głównym celem jest pielęgnowanie polskich tradycji i ochrona dziedzictwa narodowego, z roku na rok zyskuje nowych zwolenników.

XIV Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” - 28 lutego - 1 marca 2015 r., hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.
BILETY: 8 zł, karnet na dwa dni - 12 zł. Przedsprzedaż w kasie POK "Dom Chemika". W dniu imprezy bilety będą do nabycia  w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Patronat nad konkursem obejmą: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Puławy, Prezydent Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF oraz Starosta Puławski.


Imprezę wspomogły firmy: Grupa Azoty Puławy S.A., Remzap, Mostostal, Mezap, Piekarnia "Sarzyński", Bank Spółdzielczy w Końskowoli.
Patronat medialny nad konkursem objęły: Radio Puławy24, Telewizja Puławy24, Dziennik Wschodni, Tygodnik Powiśla.

XIV Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Puławy.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"