Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Tancerze z całej Polski po raz czternasty odwiedzili Puławy

Archiwum wiadomości

05.03.2015

Tancerze z całej Polski po raz czternasty odwiedzili Puławy

Tancerze z całej Polski po raz czternasty odwiedzili Puławy

Na tegoroczny XIV Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” przybyli tancerze z całej Polski: od Gdańska, przez Toruń, Poznań po Katowice czy Rzeszów. Swoją obecność zaznaczyli również goście z Ukrainy: Zespół Pieśni i Tańca Barwinek z Krzemieńca. Łącznie aż 24 Kluby i Zespoły Taneczne, zarówno z Ośrodków Kultury, jak i Uniwersytetów. 304 uczestników prezentowało się w 4 klasach tanecznych, 7 kategoriach wiekowych oraz w konkursie Kar Mazurowych.

 

Po oficjalnym otwarciu turnieju i uroczystym polonezie pary ruszyły na parkiet, by jak najlepiej zaprezentować się przed licznie zgromadzoną publicznością i sędziami. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele władz miasta i powiatu.

 

Na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestnicy dali popis swoich umiejętności. Uroku prezentowanym tańcom dodawały stroje i fryzury tancerzy. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli tańcząc oberka, kujawiaka, polkę, krakowiaka czy mazura ubrani byli w eleganckie suknie i fraki.

 

Z puławskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” zaprezentowało się 30 par pracujących pod kierunkiem Anny Rolskiej, instruktora z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.


Aż 11 z nich zostało nagrodzonych. Najlepszymi tancerzami okazali się:

Madyński Mateusz, Walasek Olga 5 m. kat. IV A
Knap Mikołaj, Ziółek Klaudia 6 m. kat. IV A
Żaba Dawid, Ziółek Weronika 6 m. kat. III B
Wójtowicz Jan, Cholewa Milena 5 m. kat. I C
Kułaga Michał, Kapłon Aniela 1 m. kat. I C
Jańczak Franciszek, Baryłka Dominika 4 m. kat. II C
Jakubczyk Krzysztof, Surdacka Julia 2 m. kat. II C
Cholewa Kacper, Grabek Zuzanna 3 m. kat. III C
Bartoszek Mikołaj, Kruk Weronika 5 m, kat. IV C
Mazurkiewicz Stanisław, Goluch Marta 1 m. kat. III D
Pajurek Filip, Tadasiewicz Klaudia 3 m. kat. V D

 

W Konkursie nagrodzone zostały również dwa kara mazurowe z POK „Dom Chemika”, których przygotowywaniem zajmowała się Aleksandra Rolska.

 

Ta wyjątkowa w swych rozmiarach i pełna wdzięku impreza, której głównym celem jest pielęgnowanie polskich tradycji i ochrona dziedzictwa narodowego, z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. Od wielu lat Dyrektorem wydarzenia jest Aleksandra Rolska, która dba o wysoki poziom artystyczny imprezy.


Patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Puławy, Prezydent Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF oraz Starosta Puławski.


Imprezę wspomogły firmy: Grupa Azoty Puławy S.A., Remzap, Mostostal, Mezap, Piekarnia "Sarzyński", Bank Spółdzielczy w Końskowoli oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Barbara i Andrzej Lach.


XIV Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich dofinansowano ze środków Gminy Miasto Puławy. Partnerem Wydarzenia jest także Powiat Puławski.

 

Zapraszamy do obejrzenia Fotogalerii z wydarzenia:

I dzień (28 luty)

II dzień (1 marca)

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"