Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » ETIUDA w finale Dance World Cup 2015

Archiwum wiadomości

14.04.2015

ETIUDA w finale Dance World Cup 2015

ETIUDA w finale Dance World Cup 2015

W dniach 14-15 marca 2015 r. odbyły się Krajowe Eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Tanecznego dla dzieci i młodzieży Dance World Cup, w których brał udział Zespół Baletowy ETIUDA z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika, pod kierownictwem Zofii Stec.


DANCE WORLD CUP to światowy konkurs taneczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uczniów lub absolwentów niepublicznych, prywatnych szkół baletowych i tanecznych działających przy instytucjach kultury. Podzielony na etapy regionalne, krajowe i zakończony światowym finałem w najpiękniejszych zakątkach globu.

 

„L”Art. De la Dance” Krakowska Akademia Tańca we współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury organizują jedyny w Polsce konkurs dla uczniów niepublicznych szkół baletowych, będący również krajowymi eliminacjami do Dance World Cup. W konkursie brały grupy wiekowe -Mini- 9 tańców, Children – 44 tańce, Junior – 50 tańców, Senior – 21 tańców. Jest to przegląd sukcesów, metod pracy i prezentacja najzdolniejszych uczniów, miejsce spotkań – zarówno konkursowych, jak i służących wymianie doświadczeń pomiędzy pedagogami, choreografami i dyrektorami zespołów tanecznych i szkół działających poza państwowym nurtem nauczania baletowego.


Zespół Baletowy „ETIUDA” zdobył III miejsce w eliminacjach krajowych DWC 2015 za dwa układy tańców charakterystycznych: taniec Jemeński i taniec Irlandzki, osiągając po 72 punkty za każdy taniec.


Międzynarodowe Jury z przewodniczącym Lewisem Butler z Londynu, przyznało zespołowi CERTYFIKAT i zakwalifikowało ETIUDĘ do udziału w finale DWC 2015, który w tym roku odbędzie się w Bukareszcie w dniach 28 czerwca – 4 lipca. Jest to ogromne wyróżnienie dla całego zespołu i promocja Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, miasta Puławy oraz Polski na arenie międzynarodowej w dziedzinie kultury.


W zespole baletowym tańczy obecnie 12 dziewcząt: Inga Bona, Gabriela Czarnota, Agata Dębska, Kinga Dobraczyńska, Agnieszka Koletka, Weronika Korzeniowska, Julia Olejarczyk, Monika Pachocka, Ada Przepiórka, Katarzyna Szykuła, Karolina Wojtasiewicz, Karolina Wręga.

Certyfikat-Taniec Jemen
Certyfikat-Taniec Jemen
Certyfikat-Taniec Irlandia-hard
Certyfikat-Taniec Irlandia-hard
Certyfikat -Taniec Pszczółki
Certyfikat -Taniec Pszczółki
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"