Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Sukcesy młodych Artystów z POK "Dom Chemika"

Archiwum wiadomości

06.05.2015

Sukcesy młodych Artystów z POK "Dom Chemika"

Sukcesy młodych Artystów z POK "Dom Chemika"

Wiosna to pora uaktywnienia amatorskich grup i zespołów. Duża ilość konkursów i przeglądów zachęca do sprawdzenia się w konfrontacji z innymi. Dla puławskich form, to często okres udanych połowów nagród i wyróżnień. Pochwalimy się nowymi zdobyczami.


Studio Tańca „POKUS” prowadzone przez Pana Wojciecha Gędka zdobyło I miejsce za show dance w kategorii powyżej 15 roku życia w IX Wiosennych Spotkaniach Tanecznych – Zamość 2015.Wokaliści kierowani przez Pana Zbigniewa Jonaka znów wrócili do Puław z nowymi sukcesami na koncie. W XIII Spotkaniach z Piosenką „Warszawa da się lubić” w kategorii wiekowej 13-16 lat I miejsce otrzymała Aleksandra Łodzińska. W kategorii wiekowej 17-26 lat III miejsce zdobyła Aleksandra Zdunek. W konkursie wzięło udział 134 solistów oraz 54 zespoły, a w składzie Jury zasiadała Barbara Dziekan Vajda, Katarzyna Sokołowska oraz Olga Wądołowska.


Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA dokonuje naboru do kolejnej edycji Festiwalu. 113 wykonawców z całej Polski wysłało swoje zgłoszenia. Rada Artystyczna pod przewodnictwem Aleksandra Maliszewskiego wybrała 29 wokalistów i dwa zespoły wokalne. Uczestnicy Festiwalu 23 maja zmierzą się w konkursowych szrankach. Miło jest powiadomić, iż z grupy wokalistów prowadzonych przez Zbigniewa Jonaka zakwalifikowały się dwie dziewczynki: Aleksandra Łodzińska oraz Ewelina Samborska.

26 kwietnia zakończyły się w Kozienicach eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Z grupy 37 uczestników Jury wyłoniło szczęśliwą 8, która weźmie udział w przesłuchaniach finałowych w dniach 4-6 czerwca w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W wyłonionej grupie awansujących do kolejnych eliminacji są dwie podopieczne Zbigniewa Jonaka: Aleksandra Łodzińska i Aleksandra Zdunek. Wyróżnienie zdobyła też Justyna Grzelak.

Ciekawe zdarzenie artystyczne będzie miało miejsce 16 maja w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie: NOC MUZEÓW 2015.


Organizatorem zdarzenia jest Muzeum Jazzu. W grupie 30 artystów, którzy wystąpią tej nocy, będą dwie wokalistki z Puław: Aleksandra Łodzińska i Monika Malczak – obie wywodzące się z grupy podopiecznych Zbigniewa Jonaka i obie poznające jazz dzięki udziałowi w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych, jakie corocznie goszczą w naszym mieście.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"