Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Artystyczna Twórczość Wsi

Archiwum wiadomości

01.10.2015

Artystyczna Twórczość Wsi

Artystyczna Twórczość Wsi

Twórcy zrzeszeni w puławskim Klubie Twórców Ludowych zapraszają na doroczną wystawę swoich prac. Wernisaż wystawy „Artystyczna Twórczość Wsi” odbędzie się 4 października 2015 r. w Puławskiej Galerii Sztuki o godz. 12.00. Wystawę będzie można oglądać do 28 października.


Wystawa stanowi przegląd współczesnej sztuki ludowej. Twórcy zrzeszeni w puławskim Klubie Twórców Ludowych uprawiają popularne dawniej dziedziny twórczości: tkactwo, plecionkarstwo, rzeźba, garncarstwo, plastyka obrzędowa, malarstwo, zdobnictwo wnętrz i wycinanka. W ostatnich latach pod wpływem wzornictwa i potrzeb miejskich odbiorców, rozwijają się haft i koronczarstwo.

 

Pomimo dużej industrializacji w rejonie puławskim, przetrwało wiele dyscyplin twórczości ludowej, zawodów i umiejętności. Niezaprzeczalnie jest to zasługą wielu twórców ludowych, którzy pielęgnują tradycje i dziedzictwo kulturowe swoich przodków. Obecnie w rejonie puławskim działa ponad 70-ciu twórców ludowych. Pieczę nad nimi sprawują: Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie i puławski Klub Twórców Ludowych, działający przy Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"