Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Bitwa o Puławy"

Archiwum wiadomości

05.10.2015

"Bitwa o Puławy"

"Bitwa o Puławy"

W sobotę 3 października odbyła się pierwsza historyczna "Bitwa o Puławy" - gra miejska dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z Puław. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z 3 szkół. Zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół numer 3.

Młodzież bardzo zaangażowała się w zabawę, pokonując różne zadania, które ukryte były na terenie budynku POK "Dom Chemika" oraz w przestrzeni miejskiej.

Wszystkie zadania zakodowane były pod postacią kodów QR. Fabuła gry osadzona była w realiach z I wojny światowej. Należało ocalić przed armiami okupacyjnymi miasto, a w szczególności zabytki w osadzie pałacowej, czekając na odsiecz Legionu Puławskiego. Młodzież musiała wykazać się sprytem, szybkością w przemieszczaniu, inteligencją w rozwiązywaniu zadań o tematyce historycznej, zmysłem handlowym przy transakcjach oraz precyzyjną umiejętnością posługiwania smartfonem. Wszystkim drużynom udało się zrealizować zadania bojowe.

 

Dziękujemy za tak aktywne zaangażowanie się w grę miejską i zapraszamy do ponownych przedsięwzięć, które realizuje Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta w ramach działań edukacyjnych z historii regionalnej.

 

WYNIKI GRY MIEJSKIEJ

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"