Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat

Archiwum wiadomości

07.10.2015

Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat

Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat

Okiem instruktora - Anny Rolskiej, przedstawiamy relację z wrześniowej działalności par turniejowych Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle".


1 miesiąc, 2 turnieje, 2000 przejechanych kilometrów, masa wzruszeń i bezmiar szczęścia - aż tyle w ciągu września, pierwszego miesiąca po wakacyjnej przerwie. Zaczęliśmy od Gdańska. W dniach 12-13 września rozegrany został w Sali BHP Stoczni Gdańskiej II Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Bursztynowy Żagiel”. Nie mogło nas tam zabraknąć.
Oto nasze wyniki:

W kategorii I C:
I miejsce i Nagroda Główna- Bursztynowy Żagiel - Michał Kułaga i Aniela Kapłon
V miejsce- Jan Wójtowicz i Milena Cholewa
W kategorii II C:
I miejsce i Nagroda Główna- Bursztynowy Żagiel- Krzysztof Jakubczyk i Julia Surdacka
IV miejsce- Franciszek Jańczak i Dominika Baryłka
V miejsce- Łukasz Maraszkiewicz i Sandra Cholewa
W kategorii II D:
III miejsce- Szymon Grobel i Zuzanna Kapłon
W kategorii III C:
I miejsce, Nagroda Główna- Bursztynowy Żagiel oraz awans do klasy tanecznej „B”- Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek.

W sumie z Gdańska wywieźliśmy 4 Bursztynowe Żagle. Tym czwartym, wręczonym na moje ręce, został uhonorowany nasz Zespół za „osobo-kilometr”, czyli byliśmy najliczniejszą grupą i mieliśmy do Gdańska najdalej. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego wsparcia, jakie mam już od dawna od naszych Turniejowych Mam, Turniejowych Tatusiów i Profesjonalnych i Niezastąpionych Kierowców z firmy Usługi Autokarowe i Busów Krzysztof Szeleźniak.

W wolnych chwilach, żeby sobie nikt nie pomyślał, że samym tańcem żyjemy, sprawdziliśmy czy woda w morzu w dalszym ciągu jest słona, zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności oraz wzięliśmy udział w grze terenowej, która to pozwoliła nam odkryć miejsce sobotniej kolacji - Rancho Promenada z najprawdziwszym Szeryfem. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za przemiłe przyjęcie, fachowo przeprowadzoną rywalizację, wręcz VIP-owskie warunki mieszkalne w niedalekim sąsiedztwie morza oraz bardzo oryginalną atrakcję dla dzieci. Długo tego nie zapomnimy.

Dwa tygodnie później wyruszyliśmy do Wronek, gdzie wzięliśmy udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat”. Wiedzieliśmy, że Wronki nas zaskoczą. Nie wiedzieliśmy jedynie czym i jak bardzo. Zaskoczenie było ogromne, bo we Wronkach wytańczyliśmy aż 2!!! „Wielkopolskie Baty”. Oto nasze wyniki:

W kategorii I C:
I miejsce i Nagroda Główna- Wielkopolski Bat- Michał Kułaga i Aniela Kapłon
V miejsce- Jan Wójtowicz i Milena Cholewa
W kategorii I D:
II miejsce- Szymon Piskorek i Karolina Kowalczyk
IV miejsce- Mateusz Wiejak i Amelia Wojnicka
V miejsce- Rafał Jezierski i Wiktoria Sycińska
W kategorii II C:
I miejsce i Nagroda Główna- Wielkopolski Bat- Krzysztof Jakubczyk i Julia Surdacka
IV miejsce- Franciszek Jańczak i Dominika Baryłka
VI miejsce- Łukasz Maraszkiewicz i Sandra Cholewa
W kategorii II D:
III miejsce- Bartłomiej Gutkowski i Zuzanna Cękiel
W kategorii III D:
I miejsce- Stanisław Mazurkiewicz i Marta Goluch
W kategorii III B:
VI miejsce- Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek

We Wronkach wszystko było super, dokładnie tak jak w zeszłym roku (przepiękna willa na skraju Puszczy Noteckiej, przepyszne jedzonko, fantastyczne atrakcje i atrakcyjne nagrody dla dzieci). Zmieniło się jedynie to, że w tym roku organizatorami nie byli Hania i Janek, a Państwo Galasińscy. Kochani, bardzo Wam dziękujemy za całe dobro jakie spotyka nas ze strony Waszych Wronieckich Serduszek i życzymy Wam mnóstwa szczęścia na Nowej Wspólnej Drodze Życia. W przyszłym roku też do Was przyjedziemy ;)

Anna Rolska, instruktor par turniejowych Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"

Autorami zdjęć są: Anna Rolska, Marek Jakubczyk, Magdalena Gutkowska.

Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 1 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 2 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 3 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 4 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 5 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 6 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 7 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 8 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 9 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 10 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 11 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 12 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 13 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 14 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 15 Od Bursztynowego Żagla po Wielkopolski Bat / 16
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"