Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Muzyczne drogi prowadzą do Puław

Archiwum wiadomości

19.10.2015

Muzyczne drogi prowadzą do Puław

Muzyczne drogi prowadzą do Puław

Już wkrótce po raz kolejny spotkamy się podczas muzycznego święta Puław. 6. edycja Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata przyniesie moc wrażeń zarówno miłośnikom muzyki poważnej, jak i fanom sceny awangardowej i offowej.

Prawykonaniem Utworu na orkiestrę symfoniczną i sekstet wokalny „Z każdą chwilą i stałością” Marcina Partyki zainaugurujemy 6. edycję Festiwalu Wszystkie Strony Świata. To bardzo osobista rozprawka kompozytora na temat Boga lub jego braku, życia i śmierci, a także indywidualna interpretacja fragmentów Dekalogu. Opowiadać będzie o sprawach natury filozoficznej i astralnej. Do własnych tekstów autor skomponował muzykę nawiązującą do najlepszych tradycji postromantycznych – Richarda Straussa, Richarda Wagnera.

 

W tym roku usłyszymy m.in. Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej i Młodą Polską Filharmonię (obie orkiestry pod dyrekcją Adama Klocka – laureata muzycznego Oscara Grammy Award 2014 i Dyrektora Artystycznego Festiwalu), flecistę Łukasza Długosza (z towarzyszeniem tria smyczkowego), pianistkę Mamiko Ueyama oraz zespoły: Adam Bałdych Imaginary Quartet, Co-Sovel, Saagara i String.Lab.Ensemble.

 

Dzięki artystom, którzy zagoszczą na festiwalu będziemy mieli możliwość posłuchać nie tylko klasyków muzyki poważnej – Mozarta, Chopina, Beethovena – ale także awangardową wiolonistykę jazzową czy nieznaną szerszej publiczności tradycyjną muzykę indyjską.

 

Układając program Puławskiego Festiwalu Muzycznego, sięgamy po muzykę rozmaitych kultur i tradycji, począwszy od muzyki tradycyjnej, poprzez kompozytorów wykorzystujących w swojej twórczości wpływy ludowe, aż po współczesnych kompozytorów. Ideą festiwalu jest ukazanie muzycznej różnorodności: wzajemnych wpływów awangardy i tradycji, muzyki z sal koncertowych i muzyki tradycyjnej, jazzowej oraz improwizowanej. Wszystkie Strony Świata dają festiwalowej publiczności lekcję muzycznej geografii.

 

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!

 

www.festiwalwss.pl/program
www.facebook.com/WszystkieStronySwiata

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"