Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "Wielka Wojna na Lubelszczyźnie"

Archiwum wiadomości

07.01.2016

"Wielka Wojna na Lubelszczyźnie"

"Wielka Wojna na Lubelszczyźnie"

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta w Puławach zaprasza na pierwszą w roku 2016 wystawę historyczną. W dniach 14 stycznia - 14 lutego na dolnym holu zostanie zaprezentowana wystawa pt. "Wielka Wojna na Lubelszczyźnie".

Wystawa ta została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Lublinie w oparciu o różnorodny materiał obejmujące m.in. dokumenty i pisma urzędowe, druki ulotne, afisze, materiały prasowe, fotografie, karty pocztowe. Wszystkie te materiały znajdują się w zasobie lubelskiego archiwum.

 

Ekspozycja wpisuje się w obchody stulecia wybuchu I wojny światowej i prezentuje różne aspekty wojennej rzeczywistości lat 1914-1918. Zaprezentowane zostały na niej materiały wydawane zarówno przez zaborcę rosyjskiego oraz okupacyjne wojska austriackie. Na wystawie znalazły się też materiały dotyczące polskich dążeń zmierzających do odzyskania niepodległości oraz przedstawiające trudne realia życia codziennego w czasach wojny.

 

"Wielka Wojna na Lubelszczyźnie" jest już trzecią wystawą w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika", która przybliża okres I wojny światowej. W 2014 r. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta zaprezentowała autorską wystawę Zbigniewa Kiełba pt. "Puławy w obliczu I wojny światowej i jej kaniowscy uczestnicy", a we wrześniu 2015 r. wystawę autorstwa Mariusza Karolaka "Legion Puławski 1914-1915".

 

Otwarcie wystawy "Wielka Wojna na Lubelszczyźnie" odbędzie się w czwartek 14 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 na holu dolnym.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"