Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wystawa "Cyfrowa historia Puław"

Archiwum wiadomości

26.01.2016

Wystawa "Cyfrowa historia Puław"

Wystawa "Cyfrowa historia Puław"

W czwartek 28 stycznia o godz. 17:00 na holu dolnym Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” odbędzie się otwarcie wystawy zatytułowanej „Cyfrowa historia Puław”.

Jest to autorska ekspozycja Mariusza Karolaka, na której znalazły się przykłady zdjęć i grafik związanych z przeszłością Puław, które są dostępne w sieci Internet w zasobach polskich bibliotek cyfrowych i archiwów. Większość z tych materiałów ikonograficznych jest dostępna w domenie publicznej albo na licencjach Creative Commons (CC).

Wystawę tworzy 6 plansz ekspozycyjnych o wymiarach 100×70 cm. Na każdej z plansz znajduje się kilka grafik lub zdjęć. Przy każdym obiekcie umieszczony jest rzeczowy opis oraz kod QR (Quick Response). Po jego zeskanowaniu urządzeniem mobilnym (np. tabletem, smartfonem) posiadającym odpowiednią aplikację oraz dostęp do Internetu użytkownik zyska dostęp bezpośredni do konkretnego zdjęcia czy grafiki.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną mniej lub bardziej znane mieszkańcom Puław cyfrowe reprodukcje zdjęć i grafik prezentujących Puławy (Nową Aleksandrię) w XIX i XX wieku. Nie są to archiwalia będące w zasobie Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta w Puławach.

 

Celem ekspozycji jest wskazanie na pewnych przykładach takich miejsc w Internecie, gdzie historycy, regionaliści, pasjonaci historii Puław i regionu mogą szukać legalnych informacji opracowanych przez profesjonalistów. Wystawę będzie można oglądać do 1 marca 2016 r.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"