Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Nowa ekspozycja w Puławskiej Galerii Sztuki

Archiwum wiadomości

26.02.2016

Nowa ekspozycja w Puławskiej Galerii Sztuki

Nowa ekspozycja w Puławskiej Galerii Sztuki


Od dziś w Puławskiej Galerii Sztuki można oglądać nową, ciekawą ekspozycję. Prezentowane na wystawie „obiekty-deski” stanowią powrót do wspomnień z dzieciństwa jej autora - Andrzeja Oboza oraz nawiązują do kultury ludowej regionu Podkarpacia.


Wernisaż wystawy "Obiekty malarskie-grafika" odbędzie się 26 lutego o godz. 18.00 w Puławskiej Galerii Sztuki. Ekspozycja dostępna będzie do 20 marca. Zapraszamy !

 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Andrzej Oboz

Urodzony w Tarnowie w 1963 r. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie ukończone dyplomem w zakresie rzeźby w 1988 r. W latach 1988-1993 studia na Wydziale Grafiki w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni Technik Drzeworytniczych u prof. Andrzeja Bartczaka, aneks w Pracowni rzeźby u prof. Aleksandra Hałata malarstwo w Pracowni prof. Juliusza Narzyńskiego. Działalność twórcza w zakresie grafiki artystycznej, małej formy rzeźbiarskiej oraz malarstwa. Udział w ponad 60 wystawach, konkursach, plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zrealizował 9 wystaw indywidualnych. Laureat kilku nagród i wyróżnień. Od 1994 r. nauczyciel rzeźby oraz rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Prezentowane na wystawie „obiekty-deski” stanowią powrót do wspomnień z dzieciństwa naznaczonego obecnością kultury ludowej regionu Podkarpacia. Grafiki są ciągle podejmowaną przez autora próbą poszukiwania osobistej przestrzeni spotkania z „tajemnicą”.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"