Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Międzynarodowy Dzień Teatru w Puławach

Archiwum wiadomości

27.02.2016

Międzynarodowy Dzień Teatru w Puławach

Międzynarodowy Dzień Teatru w Puławach

 

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest co roku 27 marca, a został ustanowiony w 1961 roku na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.

 

 

 

 

 

 

Również w tym roku Puławy włączają się we wspólne świętowanie. Rozpoczynamy już 2 marca spektaklem "Skrzydełka" w wykonaniu Teatru Gdańska 4 z Młodzieżowego Domu Kultury, we współpracy z wychowankami Środowiskowego Domu Samopomocy. Spektakl opowiada o typowej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach, dziecko ze skrzydełkami. Od pytania: „czy skubać dziecko?” zaczynają się właściwe problemy.

 

 

 

 

 

 


12 marca zapraszamy na poetycką opowieść o kobietach, które z powodu braku zrozumienia i akceptacji otaczającego ich świata, udają się na Łysą Górę, by szukać pomocy u samego diabła. Będzie to premierowy spektakl Teatru SPUT2 "Czarownice z Bremen".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z kolei w niedzielę 13 marca aktorzy z Puławskiego Teatru Amatorów zapraszają wszystkich do przeżycia duchowych uniesień i wsłuchania się w słowa Karola Wojtyły w koncercie poezji Wielkiego Polaka "Do Ciebie wołam człowieku..." 

 

 

 

 

 

 

Dla najmłodszych 19 marca w sobotę przygotowaliśmy premierowy i jubileuszowy spektakl Teatru Lalek MUCHOMOR "W Krainie Czekoladowej Rzeki". Bajka opowiada o tym, że w życiu zawsze trzeba mieć nadzieję, nawet w najtrudniejszych chwilach. Dowiemy się także czy wesoły Kuchcik uratuje Króla z wielkich opresji w podróży na Czarodziejską Wyspę.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru zakończymy 2 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury spotkaniem przy herbacie ze wszystkimi miłośnikami teatru.


Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"