Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Etiuda w finale Dance World Cup 2016

Archiwum wiadomości

15.03.2016

Etiuda w finale Dance World Cup 2016

Etiuda w finale Dance World Cup 2016

12 i 13 marca 2016 r. w Krakowie odbyły się Krajowe Eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Tanecznego dla dzieci i młodzieży Dance World Cup 2016, w których uczestniczył Zespół Baletowy ETIUDA z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika. Grupą kieruje Zofia Stec – pedagog tańca, we współpracy z asystentka Karoliną Wręgą – animatorem i menadżerem kultury. O oprawę muzyczną dba Zbigniew Jonak.DANCE WORLD CUP to Światowy Konkurs Taneczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uczniów lub absolwentów niepublicznych, prywatnych szkół baletowych i tanecznych, działających przy instytucjach kultury. Konkurs podzielony jest na etapy regionalne, krajowe, zakończony światowym finałem w najpiękniejszych zakątkach globu. Organizatorem krajowych eliminacji w Krakowie jest „L”Art. De la Dance” Krakowska Akademia Tańca we współpracy z Teatrem Ludowym.

 

 

Dance World Cup to przegląd sukcesów, metod pracy i prezentacja najzdolniejszych uczniów, miejsce spotkań – zarówno konkursowych, jak i służących wymianie doświadczeń pomiędzy pedagogami, choreografami i dyrektorami zespołów tanecznych i szkół działających poza państwowym nurtem nauczania baletowego. Międzynarodowe Jury z przewodniczącą Mary Walledge z Londynu, Barbarą Sier - tancerką Teatru Wielkiego z Warszawy i Michaiła Zubkowa z Rosji - pedagoga tańca i choreografa warsztatów w całej Europie -przyznało zespołowi CERTYFIKAT i zakwalifikowało ETIUDĘ do udziału w finale DWC 2016.


Zespół Baletowy Etiuda z jednym z jurorów -Michaiłem Zubkowem z Rosji

 

Zespół Baletowy „ETIUDA” w eliminacjach krajowych DWC 2016 zaprezentował dwa układy tańców charakterystycznych: ‘Broadway Jazz’ i ‘Deszczowa Piosenka’-step klasyczny. Tegoroczny finał odbędzie się w Jersey, we Francji od 25 czerwca do 2 lipca. Jest to ogromne wyróżnienie dla całego zespołu i promocja Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, miasta Puławy oraz Polski na arenie międzynarodowej w dziedzinie kultury.

  

ETIUDA rok temu także wzięła udział we wspomnianym przeglądzie, na którym zdobyła III miejsce tańcząc „Wiązankę stepu Irlandzkiego” i „Taniec Jemeński”. Przyznano mu wtedy CERTYFIKAT do udziału w finale w Bukareszcie. Niestety z powodu braku wsparcia finansowego, nie udało się pojechać na wymarzony finał do Rumunii. Mamy nadzieję, że ten rok okaże się bardziej pomyślny i uda się zorganizować środki na wyjazd.

 

Uczestniczki Zespołu Baletowego „ETIUDA”: Inga Bona, Gabriela Czarnota, Julia Durakiewicz, Lena Janiszek, Agnieszka Koletka, Weronika Korzeniowska, Julia Olejarczyk, Ola Pajurek, Monika Pachocka, Ada Przepiórka, Katarzyna Szykuła, Karolina Wojtasiewicz, Karolina Wręga.

Ceryfikat dla ETIUDY za taniec Deszczowa Piosenka
Ceryfikat dla ETIUDY za taniec Deszczowa Piosenka
Ceryfikat dla ETIUDY za taniec Broadway
Ceryfikat dla ETIUDY za taniec Broadway
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"