Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » 35 lat Teatru Lalek "MUCHOMOR"

Archiwum wiadomości

30.03.2016

35 lat Teatru Lalek "MUCHOMOR"

35 lat Teatru Lalek "MUCHOMOR"

19 marca, odbył się Jubileusz 35-lecia Teatru Lalek "MUCHOMOR". W tym dniu w „Domu Chemika“ od rana panowała podniosła atmosfera. Generalna próba na scenie, ostatnie szlify przy wystawie lalek i fotografii - wszystko dopięte na ostatni guzik.

 

Punktualnie o godzinie 17.01 Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" - Pani Kamila Salwowska-Duk, otworzyła uroczyście Jubileusz, witając zaproszonych gości i wprowadzając w teatralną atmosferę. Następnie na scenie pojawili się bohaterowie wieczoru, czyli aktorzy Teatru Lalek "MUCHOMOR", z Panią Grażyną Idzik-Dominiak na czele – założycielką, twórczynią wszystkich lalek, reżyserką, dobrym duchem i lokomotywą napędową Teatru.

 

 

Jubilaci wystąpili w trzech odsłonach - obecny skład teatralny przedstawił premierową sztukę "W Krainie Czekoladowej Rzeki", następnie pokazali się byli wychowankowie we fragmencie przedstawienia "Bajki bez piątej klepki", na deser zostali podani seniorzy, żartobliwie nazwani "Muchomorami w sile wieku", we fragmencie bajki "Czary mary i po bajkach". Grupę reprezentowali dorośli wychowankowie Teatru, jego wierni fani i przyjaciele.

 

 

Jubileuszowi towarzyszyło wiele ciepłych słów i wzruszeń. Słowa uznania i podziękowania z rąk pani Dyrektor odebrali muzycy związani z Muchomorem od początku jego istnienia, Sławomir Sochacki, Michał Matras i obecny akompaniator Zbigniew Jonak. Od lat nieformalnym członkiem zespołu jest także Jarosław Bernat - odpowiedzialny za światło oraz Ryszard Dominiak - współtwórca lalek.

 

 

Do podziękowań dołączyły się także władze naszego miasta, Prezydent Miasta Puławy Pani Ewa Wójcik oraz Przewodnicząca Rady Miasta Pani Bożena Krygier, a także pani Iwona Niewczas z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Na ręce pani Grażyny Idzik-Dominiak, oprócz kwiatów, pamiątkowego grawertonu oraz kosza słodyczy, złożono wyrazy uznania, szacunku i podziwu dla pracy, wysiłku i zaangażowania w popularyzację i pielęgnowanie lalkowego kunsztu teatralnego oraz przekazywanie tradycji kolejnym pokoleniom.

 

Najbardziej oczekiwaną atrakcją, zwłaszcza przez najmłodszych widzów, był oczywiście tort. Jubileuszowi towarzyszyła wystawa lalek głównych bohaterów każdej bajki, zdjęcia przywołujące wspomnienia z minionych lat działalności „MUCHOMORA”, a także księga wspomnień, w której można było przeczytać wpisy byłych członków Teatru, zbierane na kilka miesięcy przed Jubileuszem, a także pozostawić własną dedykację.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz tym, którzy wspólnie z nami świętowali urodziny „MUCHOMORA”. Teatrowi i Pani Grażynie Idzik-Dominiak życzymy dalszych sukcesów i kolejnych jubileuszy!

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII z wydarzenia.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"