Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Będzie "Bitwa o Puławy"!

Archiwum wiadomości

30.03.2016

Będzie "Bitwa o Puławy"!

Będzie "Bitwa o Puławy"!

Z radością informujemy, że Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" został beneficjentem programu "Patriotyzm Jutra". W ramach dofinansowania realizować będziemy działanie edukacyjne "Bitwa o Puławy".

Projekt rozpoczniemy w lipcu br., a jego główna część – Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej o Puławach "Bitwa o Puławy" – odbędzie się we wrześniu i październiku. Turniej będzie adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie naszego miasta. Składać się będzie z dwóch etapów: terenowej gry w przestrzeni miejskiej oraz konkursu wiedzy historycznej.

 

Celem "Bitwy o Puławy" jest rozbudzenie zainteresowań historycznych oraz upowszechnienie wśród młodzieży znajomości historii Puław. Realizować go będziemy w atrakcyjny sposób poprzez wykorzystanie nowoczesnych mobilnych narzędzi multimedialnych oraz aktywność ruchową na świeżym powietrzu.

 

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego operatorem od 2009 roku jest Muzeum Historii Polski. Program służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski i wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 1500 wniosków, z których dofinansowanie otrzymało 159 projektów.

 

Więcej na temat programu na stronie Muzeum Historii Polski muzhp.pl.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"