Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Koncert poezji Karola Wojtyły "Do Ciebie wołam Człowieku"

Archiwum wiadomości

17.05.2016

Koncert poezji Karola Wojtyły "Do Ciebie wołam Człowieku"

Koncert poezji Karola Wojtyły "Do Ciebie wołam Człowieku"

"Do Ciebie wołam Człowieku..." to niezwykły koncert poezji Karola Wojtyły w wykonaniu aktorów Puławskiego Teatru Amatorów: Anny Ląd, Anny Maj, Dariusza Korpysy, Zbigniewa Śliwińskiego, Janusza Wawerskiego i Ryszarda Stępnia.

 

Koncert odbędzie się w dniu szczególnym - 18 maja, w dniu, w którym urodził się Karol Wojtyła, Święty Jan Paweł II. Godzina 21.30 to dla nas również czas szczególny, związany z odejściem Papieża Polaka. Razem przeżywajmy ten wyjątkowy wieczór.

 

W refleksyjny charakter wprowadzi nas miejsce koncertu. Po raz pierwszy usłyszymy go nie w sali widowiskowej, ale pod figurą św. Jana Pawła II. Wydarzenie wpisuje się w program obchodów 110-lecia Miasta.

 

Po raz kolejny Puławski Teatr Amatorów sięga do przebogatej twórczości Karola Wojtyły. Pierwszą realizacją był "Brat Naszego Boga". Wyreżyserowany z pietyzmem i zagrany po mistrzowsku spektakl z udziałem mieszkańców Schroniska Świętego Brata Alberta w Puławach.

 

Święty Brat Albert Chmielowski blisko od dziesięciu lat patron Puław to postać w wielu płaszczyznach bliska i umiłowana przez Świętego Jana Pawła II. Wrażliwość na ludzką krzywdę i cierpienie są wpisane w życiorysy obydwu tych wybitnych postaci. Swoją wrażliwość i głębokie przemyślenia dotyczące rodzaju ludzkiego, ze szczególnym zatroskaniem się nad losami umiłowanego Narodu Polskiego, Karol Wojtyła zawarł w swej poezji.

"Do Ciebie Wołam Człowieku, Ciebie szukam... to pierwsze słowa utworu "Inwokacja, Czyli Wołanie Do Człowieka" wciąż aktualne i pozostające niejednokrotnie bez odpowiedzi. Aktorzy Puławskiego Teatru Amatorów pragną wraz z Puławianami przeżyć duchowe uniesienie i kolejny raz wsłuchać się w słowa Karola Wojtyły, czasami gorzkie, ale zawsze mądre, nacechowane troską i głęboką mądrością wielkiego Polaka pochylającego się nad losem każdego z nas.

 

Wybór tekstów i reżyseria: Ryszard Stępień
Opracowanie muzyczne i projekcje: Marcin Kawka
Występują: Anna Ląd, Anna Maj, Dariusz Korpysa, Zbigniew Śliwiński, Ryszard Stępień, Janusz Wawerski.

 

18 maja 2016 r, godz. 21.30, plac przed figurą św. Jana Pawła II, wstęp wolny.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"