Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zwycięzcy "Bitwy o Puławy"

Archiwum wiadomości

17.05.2016

Zwycięzcy "Bitwy o Puławy"

Zwycięzcy "Bitwy o Puławy"


28 kwietnia w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbył się konkurs wiedzy stanowiący drugą część Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Historycznej o Puławach „Bitwa o Puławy”.

 

Do rywalizacji przystąpiły kilkuosobowe grupy uczniów z trzech puławskich szkół średnich: Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 3 oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie ci w październiku zeszłego roku brali udział w grze miejskiej, która stanowiła pierwszą część „Bitwy o Puławy”. Zeszłotygodniowe zmagania zostały podzielone na dwa etapy. Najpierw wszystkie grupy rozwiązywały pisemnie zadania testowe - każde z 30 pytań dotyczyło przeszłości Puław. W drugim etapie drużyny grały w kalambury, a do odgadnięcia było 12 haseł dotyczących Puław w kategoriach: postać, miejsce, wydarzenie.

 

Zwycięzcą jesiennej gry miejskiej została grupa uczniów z klasy 2A z Zespołu Szkół nr 3. Test pisemny najlepiej wypadł grupie uczniów z klas 1F i 1D reprezentujących I Liceum Ogólnokształcące. Natomiast w kalamburach najwięcej punktów uzyskała klasa 2B z Zespołu Szkół nr 3. Ogółem największą ilość punktów w grze miejskiej i konkursie zdobyła drużyna z klasy 2A z Zespołu Szkół nr 3 i to ona została zwycięzcą pierwszej edycji „Bitwy o Puławy”. Zwycięską drużynę tworzył skład: Małgorzata Węglińska, Kamil Paciejewski, Łukasz Baran, Edyta Grabowska, Adrian Dobrzyński.

 

Zwycięzcy etapów:

 

gra miejska (3 października 2015 r.):

 

* I miejsce: reprezentacja klasy 2A z Zespołu Szkół nr 3

* II miejsce: reprezentacja klasy 2B z Zespołu Szkół nr 3

* III miejsce: reprezentacja klas 1D i 1F z I Liceum Ogólnokształcącego

 

turniej wiedzy (28 kwietnia 2016 r.):

 

* I miejsce: reprezentacja klasy 2B z Zespołu Szkół nr 3

* II miejsce: reprezentacja klas 1D i 1F z I Liceum Ogólnokształcącego

* III reprezentacja klasy 2A z Zespołu Szkół nr 3

 

Laureaci „Bitwy o Puławy” 2015/2016:

 

* zwycięzcy: reprezentacja klasy 2A z Zespołu Szkół nr 3

* II miejsce: reprezentacja klasy 2B z Zespołu Szkół nr 3

* III miejsce: reprezentacja klas 1D i 1F z I Liceum Ogólnokształcącego

 

Łącznie w turnieju udział wzięło 29 uczniów, którzy utworzyli 6 drużyn. Każda z drużyn składała się z 3-5 osób. Uczniowie zostali zgłoszeni przez nauczycieli: Monikę Rauner (Zespół Szkół nr 1), Krzysztofa Kosowskiego (Zespół Szkół nr 3), Marzenę Grabczak (I Liceum Ogólnokształcące).

 

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"