Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zapisz się na Bitwę!

Archiwum wiadomości

19.09.2016

Zapisz się na Bitwę!

Zapisz się na Bitwę!


We wtorek 20 września rusza rekrutacja do drugiej edycji "Bitwy o Puławy".


"Bitwa o Puławy" składa się z dwóch części: terenowej gry miejskiej i konkursu wiedzy. W obydwu etapach uczestnicy - młodzież ze szkół średnich z terenu miasta Puławy, muszą wykazać się nie tylko wiedzą historyczną o Puławach, ale też sprytem i koordynacją działań, ponieważ rywalizacja odbywa się w kilkuosobowych grupach.

 

W pierwszej edycji najlepsza okazała się klasa 2A z Zespołu Szkół nr 3. Czy obecna 3A z ZS nr 3 przystąpi ponownie do zmagań historycznych? Kto teraz przejmie laur zwycięzcy? Dowiemy się 12 października.

 

Aby przystąpić do zabawy należy zebrać grupę 3-4 osób, która stworzy drużynę i podejmie wyzwanie. Kolejny etap to zgłoszenie drużyny przez nauczyciela za pomocą formularza internetowego. Na sobotę 8 października zaplanowana została gra miejska, a na środę konkurs wiedzy, już w budynku POK "Dom Chemika". Zadania dla drużyn w grze miejskiej zostały ukryte pod postacią kodów QR.

 

 

Wszelkie informacje o "Bitwie o Turnieju", zasady, niezbędne aplikacje na urządzenia mobilne, a także wskazówki tematyczne z zakresu historii dostępne są na stronie www.archiwum.pulawy.pl/bitwa

 

Rekrutacja trwa do 5 października, ale radzimy nie czekać na ostatni moment. W tej zabawie liczy się nie tylko wiedza, ale też szybkość działania! Dla laureatów mamy przygotowane ciekawe nagrody rzeczowe.

 

Osobom chcącym włączyć się w zabawę, jednak nie spełniającym warunków uczestnictwa w Turnieju proponujemy wsparcie naszych działań w formie wolontariatu. Szczegóły na podanej powyżej stronie.

 

Zadanie jest dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"