Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Quo Vadis - Jesienny Konkurs Recytatorski

Archiwum wiadomości

30.09.2016

Quo Vadis - Jesienny Konkurs Recytatorski

Quo Vadis - Jesienny Konkurs Recytatorski

"QUO VADIS - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu" to hasło przewodnie tegorocznego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Eliminacje powiatowe odbędą się 7 listopada.

 • Termin zgłoszeń: 28 października 2016 r. karty z oświadczeniami można składać w pokoju 103, wysłać pocztą na adres POK "Dom Chemika" lub złożyć na portierni POK "Dom Chemika" w kopercie z dopiskiem "20. Jesienny Konkurs Recytatorski"

 • Występy konkursowe i ogłoszenie wyników: 7 listopada 2016 r. od godz. 10.00, sala 37 (eliminacje powiatowe POK "Dom Chemika")

 • Osoba do kontaktu: Agnieszka Cichocka, tel. 605 310 884

 • Organizatorzy: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" (eliminacje powiatowe), Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Centrum Kultury w Lublinie

Każda placówka może zgłosić tylko 3 uczestników w każdej kategorii wiekowej:

 1. szkoła podstawowa kl. I- III, IV-VI

 2. gimnazjum

 3. szkoła ponadgimnazjalna

 4. dorośli

W tym roku obchodzimy 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, dlatego hasło tegorocznego konkursu brzmi "QUO VADIS - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu" i zachęca do poszukiwania repertuaru związanego z tytułem najsłynniejszej powieści noblisty. Chcemy usłyszeć teksty zaskakujące, uruchamiające wyobraźnię słuchaczy, które zabiorą nas w podróż marzeń, pełną niespodzianek i niebanalnych odpowiedzi.

 

KARTA ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE RODZICA

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty kultury żywego słowa dla nauczycieli

 

Puławski Ośrodek Kultury"Dom Chemika" jest organizatorem wielu konkursów recytatorskich dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Już wkrótce w naszym Ośrodku kolejne trzy konkursy - Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej, Konkurs Poezji Patriotycznej "Żeby Polska była Polską" oraz Jesienny Konkurs Recytatorski.

 

Chcielibyśmy zaprosić nauczycieli, którzy zajmują się przygotowaniem recytatorów do występów oraz udziału w konkursach recytatorskich na warsztaty kultury żywego słowa. W programie warsztatów znajdą się następujące zagadnienia:

 1. Dobór repertuaru i propozycje repertuarowe w różnych kategoriach wiekowych.

 2. Prezentacja sceniczna - w co się ubrać, jak zachować się na scenie.

 3. Sprawność językowa – ćwiczenia.

 4. Praca z tekstem.

 

 • Warsztaty odbędą się 17 października 2016 r. godz. 16.00-19.00 w POK "Dom Chemika" sala 131. Koszt udziału 40 zł (w cenie są materiały szkoleniowe).

 • Prowadząca - Katarzyna Grudzień

 • Zgłoszenia do 10 października 2016 r. tel. 81 887 96 01 lub e-mail katarzyna.grudzien@domchemika.pl

 • Uczestnicy otrzymają dyplom potwierdzający udział w warsztatach. Prosimy o zabranie wygodnego stroju do ćwiczeń.

 

Tych z Państwa, którzy nie mogą uczestniczyć w najbliższych warsztatach lub chcieliby wziąć udział w podobnych zajęciach raz jeszcze, informujmy, że warsztaty tematyczne dla nauczycieli organizować będziemy cyklicznie.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"