Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » „Uśmiechnięci Recytatorzy”

Archiwum wiadomości

20.12.2016

„Uśmiechnięci Recytatorzy”

„Uśmiechnięci Recytatorzy”

 

20 grudnia 2016r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „UŚMIECH PANA BOGA”. Organizatorami konkursu są Łukowski Ośrodek Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

 

Celem Konkursu jest popularyzacja twórczości poety współczesnego ks. Jana Twardowskiego, którego teksty mówią o sprawach najbliższych, często drobnych, ale niezwykle ważnych dla naszego człowieczeństwa.

 

W przeglądzie wzięło udział ponad siedemdziesięciu recytatorów w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej; gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Odrębną kategorią był zaś monodram, czyli teatr jednego aktora.

 

Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli z Koła Konferansjerów i Recytatorów pracujących w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” pod opieka instruktora żywego słowa Anny Filipiak. Wszystkie trzy recytatorki biorące udział w konkursie zostały zauważone i nagrodzone przez jury. W kategorii gimnazjum nagrodę otrzymała Julia Ogonowska, w kategorii szkoły ponadgimnazjalne nagrodę otrzymała Aleksandra Kaszlikowska zaś w kategorii monodram nagrodę wręczono Karolinie Grzesiak. Podczas przeglądu rozdano także cztery nagrody specjalne, po jednej w każdej z kategorii wiekowej z czego dwie trafiły do naszych uczennic – Aleksandry Kaszlikowskiej i Karoliny Grzesiak. Nagrody specjalne to vouchery w wysokości 1000zł na usługi medialne i wykorzystanie studia telewizyjnego.

 

  

 

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu, zaś uczestnikom gratulujemy sukcesu!

Dyplom- Aleksandra Kaszlikowska
Dyplom- Aleksandra Kaszlikowska
Dyplom - Julia Ogonowska
Dyplom - Julia Ogonowska
Dyplom - Karolina Grzesiak
Dyplom - Karolina Grzesiak
Podziękowanie - Anna Filipiak
Podziękowanie - Anna Filipiak
Nagroda - voucher
Nagroda - voucher
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"