Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Kolędnicy z całej Polski odwiedzą Puławy

Archiwum wiadomości

30.12.2016

Kolędnicy z całej Polski odwiedzą Puławy

Kolędnicy z całej Polski odwiedzą Puławy


340 podmiotów muzycznych, ponad 1400 uczestników z domów kultury, ognisk muzycznych i Parafii. Chóry, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i soliści z całej Polski zawitają na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2017.

 

Kraków Warszawa, Kozienice, Otwock, Bałtów, Lipsko, Janów Lubelski, Skaryszew, Lublin, Kraśnik, Łuków, Parczew czy Włodawa to tylko niektóre miejscowości, z których przybędą uczestnicy. Udział w Festiwalu wezmą kolędnicy w każdym wieku, nie zabraknie również wspólnie kolędujących zespołów rodzinnych.

 

Śpiew kolęd jest piękną tradycją istniejącą w Polsce od wieków. Niech wspólne kolędowanie pomoże zachować w sercach uczestników atmosferę Wigilijnej Nocy i umocni wiarę w zwycięstwo dobroci, prawdy i piękna – mówi inicjator i pomysłodawca Festiwalu, Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” Zbigniew Śliwiński.

 

Prezentacje konkursowe potrwają 5 dni. Młodszych uczestników posłuchamy 3 i 4 stycznia, zaś trochę starszych 9,10 i 11 stycznia. Kolędujemy przez cały dzień od godz. 10.00 (I blok) oraz od godz. 16.00 (II blok). Wstęp wolny!

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI

 

Koncert Laureatów oraz rozdanie nagród odbędzie się 15 stycznia 2017 r. godz. 16.00 w sali widowiskowej POK "Dom Chemika". Wstęp 4 zł.

 

Zachęcamy do udziału w konkursie na Bożonarodzeniową Szopkę Przestrzenną. Może być ona wykonana dowolną techniką indywidualnie lub zespołowo przez dzieci, młodzież, dorosłych oraz w kategorii rodzinnej. Jej wymiary nie mogą jednak przekraczać 1 m wysokości i 1 m szerokości. Na prace wraz z kartą zgłoszenia czekamy 09.01.2017 r. w godz. 11.00-17.00 na holu dolnym POK "Dom Chemika".

 

Organizatorami Festiwalu są: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” oraz Stowarzyszenie „Wspólnie”.

 

Zadanie dofinansowane z budżetu gminy Miasto Puławy.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"