Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Pokój i dobro – Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Puław

Archiwum wiadomości

05.01.2017

Pokój i dobro – Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Puław

Pokój i dobro – Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Puław


6 stycznia 2017 r. po raz dziewiąty w Polsce i po raz piąty w Puławach wspólnie z królem Kacprem, Melchiorem i Baltazarem pokłonimy się Dzieciątku Jezus. Ponad 560 miast w Polsce i kilkadziesiąt za granicą przyłączyło się do wspólnego świętowania.

 

Hasłem tegorocznego Orszaku jest franciszkańskie pozdrowienie POKÓJ i DOBRO.

 

W tym roku czeka nas kilka zmian. Orszaki wyruszą z trzech kościołów:

Świętej Rodziny – Orszak Europejski

Świętego Brata Alberta – Orszak Afrykański

Miłosierdzia Bożego – Orszak Azjatycki.

 

Po Mszach Św. o godzinie 11.00 królowie wraz z dwórkami, rycerzami i wojownikami przejdą ulicami naszego miasta na Plac Chopina, gdzie o 12.30 rozpocznie się widowisko – wędrówka Mędrców do Betlejem. W tym roku towarzyszyć nam będzie także postać bliska naszemu miastu, którą chcemy odkryć na nowo i wspólnie z królami oddać pokłon nowonarodzonemu Zbawicielowi.

 

Nie zabraknie wspólnego kolędowania i słodkiej niespodzianki, a dla wszystkich przebranych dzieci czeka upominek od Pana Prezydenta.

 

Organizatorem Orszaku jest Stowarzyszenie "Rodzina" we współpracy z parafiami dekanatu puławskiego. Partnerem strategicznym jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Patronat honorowy objęli Arcybiskup Metropolita Lubelski, Starosta Puławski, Prezydent Miasta Puławy oraz Wójt Gminy Puławy. Partnerami są także Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", REMZAP, MEZAP, STOZAP, PROZAP, szkoły puławskie, agencja reklamowa SIGNUM i KRAKUS, drukarnia ELKO, Moovio.pl, Auto Centrum Boreczek, M-Stal Andrzej Pruchniak, MOSiR, Stowarzyszenie Puławskie Pielgrzymki Rowerowe, Usługi Estradowo-Rozrywkowe Leszek Kowal, SP ZOZ, Komenda Powiatowa Policji, KP Państwowej Straży Pożarnej, OSP, Straż Miejska, ZHP, Nadwiślański Związek Strzelecki Strzelec, Związek Strzelecki oddział Puławy im. 15 PP Wilków.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"