Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wyprawy do Krainy Olbrzymów

Archiwum wiadomości

10.01.2017

Wyprawy do Krainy Olbrzymów

Wyprawy do Krainy Olbrzymów


Zapraszamy na pierwsze w 2017 roku Puławskie Spotkanie Podróżnicze. Pasjonujące zdjęcia i opowieści ze skandynawskich wypraw przedstawi Agnieszka Kępska.

 

Podróżniczka opowie o Jotunheimen - groźnej, dzikiej, nieodgadnionej, owianej wieloma legendami krainy, która niegdyś przejmowała grozą nawet dzielnych Wikingów. Dziś jest to miejsce, gdzie nadal czuć budzącą respekt, potęgę Natury. I choć przypuszczamy, że olbrzymie są tam tylko góry, lodowce i opady, to myśl o każdej wyprawie w to miejsce mimo, że niezwykle fascynuje, to również nieco przeraża.

 

Agnieszka Kępska wielokrotnie była gościem największych festiwali podróżniczych w Polsce jak np. Włóczykij czy Trzy Żywioły, a napisane przez nią artykuły pojawiły się na łamach takich czasopism jak np. Traveller czy Magazyn Turystyki Górskiej N.P.M..

 

Po przedstawionej prezentacji będzie można zobaczyć krótki pokaz multimedialny z Jotunheimen oraz wziąć udział w podróżniczej rozmowie. Spotkanie będzie również okazją do promocji kolejnej edycji kalendarza podróżniczego z fotografiami Autorki.

 


Agnieszka Kępska - ukończyła filozofię, kulturoznawstwo i geografię na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia Geoturystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie problematyką związaną ze Skandynawią, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Już od ponad dwunastu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową układa programy różnorodnych wyjazdów oraz oprowadza turystów po szeroko pojętej Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą.

 

Zapraszamy 14 stycznia o godz. 12.00 do s. 131 w POK „Dom Chemika”. Wstęp 5 zł.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"