Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Bajka "O Wilku i Czerwonym Kapturku"

Archiwum wiadomości

12.01.2017

Bajka "O Wilku i Czerwonym Kapturku"

Bajka "O Wilku i Czerwonym Kapturku"

Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Tak jest i tym razem, w bajce „O Wilku i Czerwonym Kapturku”.

Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. Babcia natomiast ma wyraźną słabość do Leśniczego i… nalewki.

Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.

Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do teatru!

Spektakl dla dzieci od lat 3.

Zapraszamy na spektakl w ramach ferii zimowych, 24 stycznia o godz. 17.00 do sali widowiskowej POK „Dom Chemika”. Wstęp 12 zł (parter), 10 zł (balkon). Informacja i rezerwacja w kasie POK „Dom Chemika”, tel. 81 886 20 24.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"