Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Walentynkowy Zawrót Głowy

Archiwum wiadomości

01.02.2017

Walentynkowy Zawrót Głowy

Walentynkowy Zawrót Głowy

Piosenki i tematy miłosne to chyba najpiękniejsza część każdej ścieżki dźwiękowej filmu. Znamy je i kojarzymy z takimi obrazami jak Romeo i Julia, Love Story, Moon River czy Titanic. W polskim filmie bez trudu rozpoznajemy piosenkę Umówiłem się z nią na dziewiątą z filmu Piętro wyżej, znamy przepięknego walca z filmu Noce i dnie, do którego następnie słowa dopisała Agnieszka Osiecka a także Dumkę na dwa serca z filmu Ogniem i mieczem, znakomicie wykonaną przez Edytę Górniak i Mietka Szcześniaka.

Twórcy filmu bardzo szybko zorientowali się, że muzyka nie tylko podkreśla to co w danym momencie dzieje się na ekranie, ale także sama w sobie może stanowić element przyciągający publiczność do sal kinowych. Pisano więc poetyckie słowa i chwytliwe melodie, które zostawały na ustach wychodzącej z kin widowni. Z czasem wykształciła się branża kompozytora tworzącego specjalnie na potrzeby filmu utwory, które nucimy, często, mimo nieznajomości obrazów z jakich pochodzą.

Zapraszamy na koncert Walentynkowy Zawrót Głowy, w którym usłyszą Państwo największe przeboje miłosnej muzyki filmowej, melodie starego kina, przeboje lat 50-tych i 60-tych oraz współczesne szlagiery wielkich realizacji kinowych w znakomitym wykonaniu.

W programie kompozycje z filmów: Dzisiejsze czasy, Piętro wyżej, Światła rampy, Noce i dnie, Pożegnania, Moon River , Romeo i Julia, Cinema Paradiso, Specjalista, Love Story, Ogniem i mieczem, Titanic i wiele innych.

Miłosne uniesienia, miłosny zawrót głowy. Zapraszamy 14 lutego o godz. 18.00 do sali widowiskowej POK „Dom Chemika” na Koncert Specjalny dla zakochanych i kochających – Walentynkowy Zawrót Głowy!

Bilety w cenie 40 zł (parter) i 35 zł (balkon). Rezerwacja i informacja tel. 81 886 20 24.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"