Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru

Archiwum wiadomości

14.03.2017

27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru

27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru jest obchodzony od 1961 roku na pamiątkę otwarcia festiwalu Teatru Narodów w Paryżu, zrzeszającego zespoły teatralne z obu stron "żelaznej kurtyny". Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

W tym roku uczcimy Dzień Teatru specjalnie przygotowanymi na tę okazję premierami, z których pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 marca. Monodram Pauliny Pajórek pt. "Małżeństwo doskonałe" to historia burzliwego małżeństwa młodej kobiety, która swoje często zmienne nastroje tłumaczy brakiem zainteresowania ze strony mężczyzny. Całość utrzymana jest w lekkim i zabawnym klimacie.


25 marca premierę będzie miał spektakl Puławskiego Teatru Amatorów pt.: "Kreacja". Głównym bohaterem „Kreacji” Ireneusza Iredyńskiego jest artysta rozdarty pomiędzy swobodą tworzenia, a koniecznością podporządkowania się wymogom komercyjnego rynku sztuki.

 

Dla najmłodszych widzów przewidziane jest widowisko lalkowe przygotowane przez Teatr Lalek MUCHOMOR. Spektakl "O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" opowiada historię o tym, że to co z pozoru wygląda na piękne, nie zawsze musi być wartościowe. Premiera odbędzie się 26 marca.


Teatr SPUT² zaprezentuje swoją premierę 26 marca. "Gra w człowieka" to sztuka

o byciu człowiekiem w każdym tego słowa znaczeniu - dobrym, złym czy złośliwym

lub łagodnym.


Wszystkie premiery przygotowane są pod okiem instruktorów POK "Dom Chemika" i biorą w nich udział

wychowankowie naszego ośrodka.


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w POK "Dom Chemika" zobaczyć będzie można także "Nikt nie jet doskonały" oraz "Selfie.com.pl".


30 marca zapraszamy na eliminacje do tegorocznego Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.______________________________
"Małżeństwo doskonałe" - 18 marca, godz. 18:00, mała sala teatralna , wstęp 5 zł
"Kreacja" - 25 marca, godz. 18:00, sala widowiskowa, wstęp 15 zł
"O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" - 26 marca, godz. 16:01, mała sala teatralna, wstęp z zaproszeniem.
"Gra w człowieka" - 26 marca, godz. 18:00, mała sala teatralna, wstęp wolny.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"