Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » "A co z miłością?" - inscenizacja Misterium Męki Pańskiej

Archiwum wiadomości

04.04.2017

"A co z miłością?" - inscenizacja Misterium Męki Pańskiej

"A co z miłością?" - inscenizacja Misterium Męki Pańskiej

Judasz, św. Piotr, Piłat czy Szymon z Cyreny są wśród nas, a niejeden raz sami nimi jesteśmy.

 

Współczesna inscenizacja Misterium Męki Pańskiej pt. „A co z miłością…?” jest próbą odnalezienia elementów historii i tradycji chrześcijańskiej we współczesnym życiu. Tajemnica śmierci i zmartwychwstania Chrystusa każdego dnia spełnia się na nowo, po raz kolejny odkrywamy w niej rzeczy dotąd nieodgadnione.

 

Inscenizacja ma za zadanie pokazać jak blisko Tajemnicy Wielkanocnej jesteśmy i uświadomić złudną wartość pieniędzy. Biblijne srebrniki były i są obecnie w tle wydarzeń misterium. Chcemy pokazać ich wartość w konfrontacji z bezcenną ofiarą Chrystusa – zaznacza Kamil Styczyński, reżyser inscenizacji.

 

Scenariusz misterium jest adaptacją inscenizacji sprzed 25 lat, opracowaną przez Zbigniewa Śliwińskiego wraz z ówczesnym składem puławskiego oddziału KSM „Miłość” (1992-1993).

 

W tegoroczną realizację zaangażowała się młodzież aktualnie działająca w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. W rolę Chrystusa wcieli się ks. Andrzej Aleksandrowski, opiekun KSM, wikariusz parafii św. Józefa we Włostowicach.

 

Zapraszamy w Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz. 18.00 do sali widowiskowej POK „Dom Chemika”.

Wstęp wolny!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"