Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Teatr Lalek MUCHOMOR świętuje kolejne sukcesy

Archiwum wiadomości

02.06.2017

Teatr Lalek MUCHOMOR świętuje kolejne sukcesy

Teatr Lalek MUCHOMOR świętuje kolejne sukcesy

Na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Lublinie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w dniach 24-25 maja br. Teatr Lalek MUCHOMOR otrzymał I NAGRODĘ.

 

Komisja w składzie:

  • Łukasz Witt-Michałowski – reżyser, aktor teatralny i filmowy,
  • Janusz Bator – muzyk, kompozytor,
  • Renata Adamczewska – sekretarz, MDK „Pod Akacją”

 

Po uważnym obejrzeniu w dniach 24-25 maja 2017 r. 19 spektakli teatralnych ze szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiła przyznać:
I NAGRODĘ Teatrowi Lalek MUCHOMOR Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” za wyjątkową umiejętność wykorzystania różnorodnych środków wyrazu scenicznego: muzyki na żywo, wielofunkcyjnej scenografii, połączenia żywego i lalkowego planu aktorskiego oraz wzorcową pracę i muzykalność całego zespołu w przedstawieniu „O rycerzu Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce” wg M. Guśniowskiej, reżyseria, lalki i scenografia Grażyna Idzik-Dominiak, muzyka Zbigniew Jonak.

 

W dniach 19-21 mają odbyły się w naszym ośrodku już 49. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy.
Spotkania mają charakter niekonkursowy; kwalifikują się do nich najlepsze spektakle lalkowe w kraju i wszystkie otrzymują nagrody. Rada konsultantów w składzie: Mieczysław Wojtas, Dariusz Skibiński, Mateusz Tymura uhonorowała nasz zespół "za stworzenie baśniowej aury i rolę żywej muzyki w podkreśleniu dramaturgii spektaklu pt. "O Rycerzu Pryszczycerzu I Królewnie Pięknotce" w reż. G. Idzik-Dominiak" i muz. Z. Jonaka.

 

 

 

Jeśli ktoś jeszcze nie widział nagradzanego spektaklu, serdecznie zapraszamy 10 czerwca do „Domu Chemika” na godz. 17.00. Spektakl zaprezentujemy ostatni raz w ramach POK-FRONTACJI, na których również dla dzieci o godz.10.30 pokażemy bajkę "O zielonych żabkach w czerwonych czapkach" w wykonaniu Zespołu Animacji Teatralnej w reżyserii Grażyny Idzik -Dominiak.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"