Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Zapisy na II Rajd Rowerowo-Historyczny

Archiwum wiadomości

25.07.2017

Zapisy na II Rajd Rowerowo-Historyczny

Zapisy na II Rajd Rowerowo-Historyczny

Zapraszamy na II Rajd Rowerowo-Historyczny, który odbędzie się 13 sierpnia 2017. Wspólnie upamiętnijmy zwycięstwo Wojska Polskiego w Bitwie Warszawskiej 1920 r. i poznajmy historię pobytu Józefa Piłsudskiego w Puławach i okolicy. Korzystając z aktywnej turystyki doceńmy także piękno części powiatu puławskiego w 150 rocznicę jego powstania oraz w ramach roku rzeki Wisły.

 

Szlak będzie wiódł między Wisłą a Wieprzem. Trasa o długości ok. 58 km rozpocznie się w Puławach i będzie prowadzić przez Gołąb, Niebrzegów, Bobrowniki, Dęblin, Zajezierze, Wysokie Koło, Puławy. Ścieżka jest dość łatwa, biegnie wyłącznie drogami asfaltowymi.


Co po drodze?
Przewodnikiem Rowerowej Kontrofensywy będzie historyk z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, Zbigniew Kiełb. Opowie on uczestnikom rajdu o przeszłości odwiedzanych miejsc i zabytków. Przedstawi także kalendarium pobytu Józefa Piłsudskiego w Puławach i okolicy.

 

  • Wycieczkę rozpoczniemy od tablicy, usytuowanej na ścianie pałacu książąt Czartoryskich w Puławach, która dotyczy wydarzeń 15 sierpnia 1920 r. i pobytu Józefa Piłsudskiego w naszym mieście.

  • Następnie odwiedzimy pomnik w Gołębiu z 1930 r. upamiętniający wydarzenia z 1920 r. Przekraczając Wieprz w Niebrzegowie będziemy mieli dłuższą przerwę przy ognisku nad brzegiem rzeki (zapewniamy prowiant na ognisko).

  • Kolejna stacja to Bobrowniki i historia pomnika Józefa Piłsudskiego.

  • Następny postój odbędzie się w Dęblinie, gdzie poznamy historię pomnika dotyczącego wydarzeń 1920 r. i pobytu Józefa Piłsudskiego w dniu 14 sierpnia 1920 r. w tym mieście.

  • Kolejny przystanek edukacyjny będzie miał miejsce przy pamiątkowej tablicy poświęconej ochotnikom 1920 r. usytuowanej w Wysokim Kole na ścianie kościoła parafialnego.

Zapisy do 10 sierpnia 2017:

- osobiście w Centrum Informacji Turystycznej
- telefonicznie: 81 458 67 40
- e-mailowo: turystyka@domchemika.pl

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Regulamin rajdu do pobrania poniżej.  Ilość miejsc ograniczona!

Każdy uczestnik Rajdu otrzyma pamiątkową koszulkę.

Start rajdu: 13 sierpnia 2017 r., godz. 8.30, Centrum Informacji Turystycznej (Aleja Królewska 4).

Dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Puławach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Regulamin Rajdu Rowerowego
Regulamin Rajdu Rowerowego
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"